رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
تاکنون ۱۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در تنگستان شناسایی شده‌اند

19 بهمن 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: تاکنون ۱۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در تنگستان شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان تنگستان در وضعیت زرد کرونایی در استان قرار دارد که این مهم زنگ خطر و هشدار را برای شهرستان به صدا در آورده است.
وی بیان داشت: در صورت ادامه سیر صعودی آمار بیماران مبتلا به کرونا در تنگستان و ادامه بی‌توجهی و کم توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان کنترل بیماری در آینده بسیار سخت و دشوار خواهد بود.
مهندس مقدس یکی از گروه‌های حساس و پرخطر ابتلا به بیماری کرونا را مادران باردار ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۸ مادر باردار در تنگستان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که متأسفانه یکی از این مادران باردار فوت کرده است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان روند اجرای طرح شهید سلیمانی را در شهرستان بسیار مطلوب و راهگشا خواند و افزود: طرح شهید سلیمانی موجب شد تا در کوتاه‌ترین زمان و با سرعت عمل بالا نسبت به پیگیری اطرافیان بیماران کرونا مثبت اقدام و با شناسایی بیماران جدید از گسترش بیماری در بسیاری از مناطق جلوگیری کنیم.
مهندس مقدس یکی دیگر از مزایای طرح شهید سلیمانی را مراقبت از بیماران کرونا مثبت در منزل عنوان و تصریح کرد: پزشکان و پرستاران متعهد شبکه بهداشت و درمان تنگستان همان‌گونه که همواره به عنوان یک خادم در خدمت مردم بوده‌اند به محض درخواست بیماران جهت ویزیت در منزل بر بالین آنان حاضر و خدمات درمانی لازم را انجام می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد: متأسفانه در مناطقی از تنگستان بعضاً مراسم و دورهمی‌ها به قوت خود پابرجاست و هنوز فرهنگ استفاده از ماسک نهادینه نشده که این موضوع کنترل و جلوگیری از گسترش بیماری را با توجه به اینکه بسیاری از این افراد کسانی هستند که به بیماری مبتلا می‌باشند اما علائم بیماری را ندارند شرایط را بسیار سخت و پیچیده می‌کند.


انتهای پیام/ن.ا ۳۰۱۰

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استانکلمات کلیدی:
طرح.شهید.سلیمانی     کرونا.ویروس     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >