استاندار بوشهر:
حمایت از بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های استان است

23 بهمن 1399
استاندار بوشهر گفت: تقویت و حمایت از بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های استان است که در این راستا تسهیلات لازم به بخش خصوصی ارائه می‌شود.

عبدالکریم گراوند صبح امروز در آیین افتتاح مرکز جراحی و کلینیک تخصصی عرفان بوشهر، خدمات خانواده خیر سلامت یزدان‌پناه در راه‌اندازی این مرکز درمانی را ستود و اظهار داشت: مرکز جراحی و کلینیک تخصصی عرفان که با مشارکت خانواده یزدان‌پناه راه‌اندازی شده کار مهم و در خور تحسین است.
وی جبران عقب ماندگی بخش درمانی استان بوشهر با همکاری و مشارکت بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: در استان بوشهر کارهای مهمی در بخش درمان انجام شده و امروز هم بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر با ۱۱۰ تخت با اورژانس پرتویی با دستور رئیس جمهور افتتاح شد.
استاندار بوشهر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مهم این استان در عرصه حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حوزه سلامت و درمانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: اکنون طرح‌های مهم درمانی با همکاری بخش خصوصی در استان بوشهر در حال اجرا است و در این راستا برای ساخت دی‌کلینیک در بخش‌های مختلف درمانی اقدامات لازم در حال انجام بوده و توسعه این مراکز مورد حمایت ویژه قرار دارند.
گراوند جذب سرمایه‌گذار در حوزه توریسم درمانی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تقویت و حمایت از بخش خصوصی در اولویت برنامه‌های استان است که در این راستا  تسهیلات لازم به بخش خصوصی ارائه می‌شود.
وی از  ساخت و راه‌اندازی ۱۶۴ خانه بهداشت و مرکز خدمات جامع سلامت خبر داد و افزود: ۱۷۶ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت در استان بوشهر طراحی و اجرایی شده که اکنون بیش از ۹۰ درصد این پروژه‌ها تکمیل و افتتاح شده است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه تنها ۱۲ مورد از ۱۷۶ پروژه خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت استان بوشهر باقی‌مانده است تصریح کرد: برای اجرای این طرح‌ها ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که کار بزرگی است.
گراوند با بیان اینکه به‌زودی با تکمیل مابقی این پروژه‌ها، پرونده این بخش بسته می‌شود گفت: اکنون طرح‌های مهمی در حوزه ساخت بیمارستان در حال اجرا است که طرح جایگزین بیمارستان فاطمه زهرا(س) بوشهر، بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان و دیگر طرح‌های مهم درمانی در استان در حال ساخت است.
وی با بیان اینکه بیمارستان شهدای هسته‌ای و اورژانس پرتوی بوشهر با ۱۱۰ تخت افتتاح شد تصریح کرد: این پروژه در مدت ۳ سال با سرمایه‌گذاری ۱۸ میلیارد تومان با امکانات و تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی ساخته شد.
استاندار بوشهر با بیان اینکه کرونا سبب شد زیرساخت‌های درمانی استان افزایش یابد خاطر نشان کرد: اکنون تمام بیمارستان‌های استان بوشهر دارای تجهیزات لازم برای رسیدگی به بیماران کرونایی هستند و راه‌اندازی و نصب دستگاه اکسیژن‌ساز در بیشتر بیمارستان‌های استان انجام شده است.

انتهای پیام/م.ف۱۰۲۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
افتتاح     مرکز.تخصصی.عرفان     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >