با حضور معاون کل وزارت بهداشت:
بیمارستان محلی شهدای شبانکاره در شهرستان دشتستان افتتاح شد/ گزارش تصویری

23 بهمن 1399
بیمارستان محلی شهدای شبانکاره دشتستان با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعدازظهر پنج‌شنبه در این آئین اظهار داشت: امروزه بیمارستان‌ها به عنوان بخش مهمی از نظام سلامت، باید مروج سلامت باشند.
دکتر ایرج حریرچی افزود: یکی از راه‌هایی که می‌توان خدمات را با بهترین کیفیت و بهره‌وری بالا ارائه داد، ایجاد بیمارستان محلی است.
وی در تشریح عملکرد بیمارستان‌های محلی بیان کرد: در این بیمارستان‌ها، خدمات اورژانس شبانه‌روزی، بستری کمتر از ۲۴ ساعت و خدمات تخصصی پایه به صورت سرپایی ارائه خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: بخش شبانکاره با بیش از 21 هزار جمعیت، در شمال غربی شهرستان دشتستان واقع‌شده است که دارای دو مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی و ۱۰ خانه بهداشت و یک پایگاه اورژانس ۱۱۵ جاده‌ای است.
ماریا خویشدوست افزود: بیمارستان محلی ۱۲ تختخوابی شهدای شهر شبانکاره توسط بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) و با نظارت وزارت بهداشت در زمینی به مساحت هزار و ۴۰ مترمربع و با اعتباری معادل ۸۰ میلیارد ریال احداث و افتتاح‌شده است.
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این بیمارستان محلی، قطعاً کاهش بار مراجعات بیماران به بیمارستان گنجی برازجان را شاهد خواهیم بود و خدمات تخصصی به صورت سرپایی و همچنین بستری کمتر از ۲۴ ساعت در این بیمارستان به مردم شریف بخش شبانکاره ارائه خواهد شد.
خویشدوست همچنین گفت: در این بیمارستان محلی بخش بستری مردان، زنان، اطفال، آزمایشگاه، اتاق احیاء، اتاق عمل سرپایی، اتاق زایمان، سونوگرافی، ماموگرافی، مطب پزشک عمومی، دندان‌پزشکی، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، کارشناس سلامت روان و همچنین سالن آموزش و بخش اداری دایر است و تمامی خدمات با تعرفه دولتی به مراجعین ارائه می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: امیدواریم با تخصیص اعتبار شاهد راه‌اندازی بیمارستان‌های محلی در دیگر مناطق کم برخوردار شهرستان دشتستان باشیم تا مردم این مناطق خدمات درمانی را در کمترین زمان و در محل خود دریافت نمایند.
بیمارستان محلی شهدای شهر شبانکاره شهرستان دشتستان با حضور معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار بوشهر، نماینده مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
افتتاح     معاون.وزیر     دکتر.ایر.حریرچی     شبانکاره     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >