معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر در هفت سال گذشته ۷۰ درصد افزایش‌یافته است

23 بهمن 1399
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دولت تدبیر و امید، بیش از ۷۰ درصد تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر افزایش یافت.

دکتر ایرج حریرچی ظهر پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از بیمارستان هسته‌ای بوشهر با دستور رئیس‌جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در قالب هفدهمین پویش ره سلامت اظهار داشت: با افتتاح بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر شمار تخت‌های بستری این استان به هزار و ۷۰۰ تخت می‌رسد.
وی تصریح کرد: شمار تخت‌های بستری استان بوشهر تا قبل از سال ۹۲ کمتر از هزار تخت بوده است که در دولت تدبیر امید افزایش چشمگیر داشته است.
دکتر حریرچی اضافه کرد: بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر افزون بر آمادگی کامل برای حوادث احتمالی هسته‌ای مشتمل بر تخت‌های آی.سی.یو، بخش و اورژانس هسته‌ای و همچنین قابلیت ارائه خدمت عمومی به مردم در شرایط فعلی و عادی را نیز دارد.
وی بیان کرد: با افتتاح این بیمارستان فشاری که روی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس به دلیل وجود بیماران کرونایی وجود داشت برداشته می‌شود و مردم این امکان را می‌یابند که سایر خدمات را دریافت کنند.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در استان بوشهر ۱۶۴ مرکز بهداشتی درمانی یا از نو ساخته و یا به‌طور کامل بازسازی‌شده و با بازسازی ۱۲ مرکز دیگر همه مراکز بهداشتی موجود در استان بازسازی و نوسازی شده است.
دکتر حریرچی اضافه کرد: با افتتاح بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر ۸۵ تا ۹۰ درصد همه بیماری‌های مردم در استان بوشهر درمان می‌شود.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: یکی از برکت‌های طرح تحول سلامت کاهش هزینه‌های درمان بیمارستانی است به‌گونه‌ای که از اکثر بیماران بستری زیر ۵۰۰ هزار تومان هزینه گرفته می‌شود.
بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی شهدای هسته‌ای بوشهر روز پنجشنبه به صورت ویدئوکنفرانس با دستور رئیس‌جمهوری در هفدهمین پویش ره سلامت با
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار بوشهر، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی از مسئولین استان در مرکز استان بوشهر افتتاح شد.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استانکلمات کلیدی:
افتتاح     بیمارستان.شهدای.هسته‌ای     دکتر.ایرج.حریرچی     معاون.کل.وزارت        

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >