مردان به علت شاغل بودن و تماس‌ بیشتر با محيط خارج از منزل در معرض خطر بيشتري قرار دارند

29 بهمن 1399
کارشناس برنامه ميانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: شاغل بودن اکثر مردان به عنوان نان‌آور خانواده سبب مي‌شود که تماس‌ بیشتری با محيط خارج از خانه داشته و در معرض خطر بيشتري قرار گيرند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ معصومه ارمی افزود: هفته ملي سلامت مردان هرساله در هفته اول اسفندماه برگزار مي‌شود که در سال جاری اين مناسبت با همه‌گيري بيماري کرونا مصادف شده و شعار امسال "همه‌گیری کرونا؛ توجه بیشتر به سلامت مردان" نامگذاری شده است.
وی با اشاره به اینکه رعايت اصول حفاظت فردي در محيط کار بر اساس پروتکل‌هاي مربوطه از اهميت زيادي برخوردار است تصریح کرد: اگر چه اين بيماري تمام گروه‌هاي سني را درگير کرده ولي مطالعات و شواهد نشان مي‌دهد که اين همه‌گيري مردان را با خطر بيشتري نسبت به زنان تهديد مي‌کند.
کارشناس برنامه ميانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان داشت: ويژگي‌هاي ژنتيکي مردان، موقعيت اجتماعي، مسئوليت شغلي مردان و مسئوليت خانوادگي مردان براي خريد اقلام مورد نياز خانواده از دلایل ابتلای بیشتر مردان نسبت به زنان است.
ارمی اظهار داشت: تاثير مسائل فرهنگي در ابتلاي مردان بسیار تاثیرگذار است به گونه‌ای که از مهم‌ترين این چالش‌ها باور غلط به برتر و قوي‌تر بودن نسبت به زنان و در نتيجه مغفول ماندن تمرکز بر سلامت خودشان است.
وی عنوان داشت: بيماري‌هاي مزمن در مردان همچون بيماري قلبي عروقي، فشارخون بالا، ديابت و بيماري عروق قلب و عروق مغز  از عوامل مهم ابتلا و مرگ و مير بيشتر در مردان است.
کارشناس برنامه ميانسالان و سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: رفتارهاي ناسالم در مردان مانند شيوه زندگي ناسالم از جمله تغذيه ناسالم، بي تحرکي، چاقي و مصرف دخانيات در مردان آن‌ها را در معرض خطر ابتلا به بيماري کرونا قرار مي‌دهد.
ارمی تاکید کرد: از توصيه‌هاي کاربردي براي پيشگيري از ابتلا به کرونا در مردان می‌توان به انجام فعاليت ورزشي با شدت متوسط حداقل 150 دقيقه در هفته، مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت جهت انجام مراقبت‌ها و دريافت آموزش‌هاي بهداشتي، کنترل بيماري فشارخون و ديابت در صورت ابتلا، شستشوي مکرر دست‌ها، عدم مصرف دخانيات و مصرف ميوه‌جات و سبزيجات تازه اشاره کرد.
وی با بيان اينكه پويش هفته سلامت مردان ايراني هر سال در هفته اول اسفندماه برگزار مي‌شود، اظهار داشت: از اهداف اين پويش اطلاع‌رساني و حساس‌سازي گروه‌هاي مختلف جامعه در خصوص اولويت‌هاي سلامت مردان به عنوان نيمي از جمعيت كشور و آشنايي مردان با مقوله سلامت است.

انتهای پیام: م.س 3070  
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     مردان     کرونا     معصومه.ارمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >