یازده و دوازدهمین ایثار ماندگار استان بوشهر در یک‌شب اتفاق افتاد/ برداشت بیش از ۲۳۰ عضو از سال ۸۳ تاکنون

2 اسفند 1399
رئیس مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام یازده و دوازدهمین ایثار ماندگار در یک‌شب در استان بوشهر خبر داد.

علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا استان بوشهر افزود: ایثار خانواده‌های مهربان باعث شد سحرگاه شنبه در بیمارستان شهید گنجی برازجان و سلمان فارسی بوشهر جمعاً ۶ عضو جهت نجات جان بیماران نیازمند به عضو به بیمارستان ابوعلی سینا شیراز فرستاده شود.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۸۰ برداشت عضو از ابتدا تاکنون در استان انجام شده تصریح کرد: یازدهمین برداشت عضو استان با رضایت و ایثار خانواده ایثارگر شیرین زکی کللی (۵۰ ساله ساکن دشتستان) که به علت خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان شهید گنجی برازجان برداشت عضو شد.
باقری اظهار داشت: بلافاصله بعدازاین برداشت در بیمارستان سلمان فارسی مرحوم اردشیر شهبازی (۵۲ ساله اهل مرودشت) که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده نوع‌دوستش دوازدهمین اهدا عضو استان بوشهر را در این وضعیت سخت کرونایی رقم زد تا درمجموع شاهد نجات ۶ بیمار نیازمند به عضو باشیم.
رئیس مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از سال ۸۳ تا اسفند ۹۹ بیش از ۲۳۰ عضو در استان برداشت ‌شده است.

انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
ایثار.ماندگار     اهدا.عضو     پیوند.عضو     علیرضا.باقری    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >