با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز؛
طرح ضربت بازدید از سوپرمارکت‌ها در شهرستان بوشهر به مرحله اجرا در آمد

13 اسفند 1399
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز طرح ضربت بازدید از سوپرمارکت‌ها در شهرستان بوشهر به مرحله اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: با توجه به اهمیت نظارت بهداشتی بر عرضه مواد غذایی در سوپرمارکت‌ها، طرح ضربت بازرسی باهدف ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در سوپرمارکت‌ها و همچنین جمع‌آوری اجناس فاقد مشخصات بهداشتی به ویژه شیرینی‌جات و نان‌های بسته‌بندی فاقد مشخصات بهداشتی در شهرستان بوشهر اجرا شد.
وی بابیان اینکه در راستای پایش مواد غذایی بازرسین بهداشت محیط از سوپرمارکت‌های شهرستان بوشهر بازدید کردند، افزود: در این طرح که با حضور ۱۹ نفر از بازرسان بهداشت محیط در قالب ۱۳ اکیپ انجام گرفت از ۴۸۵ واحد صنفی بازدید به عمل آمد.
این مقام مسئول گفت: در این برنامه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه شاخص استفاده از ماسک مورد پایش قرار گرفت و مقدار ۲۲۱ کیلوگرم مواد غذایی فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری شد.
وی تاریخ اجرای این طرح را در تاریخ ۴ و ۵ اسفندماه دانست و عنوان داشت: با توجه به ضرورت حفظ بهداشت مواد غذایی و جلوگیری از دست‌کاری نان‌های عرضه‌شده در سوپرمارکت‌ها، به کلیه متصدیان تأکید گردید از عرضه نان‌های فاقد بسته‌بندی و مشخصات بهداشتی معتبر خودداری نمایند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از طریق سامانه شکایات مردمی در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان
 

کلمات کلیدی:
طرح.ضربت     سوپرمارکت     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   13 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >