رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛
محدودیت، رهگیری، پیگیری و فرهنگ سازی سه محور اصلی مقابله با کروناست

19 اسفند 1399
دبیرستاد مقابله با کرونا در استان بوشهرگفت: محدودیت، رهگیری و پیگیری و فرهنگ سازی سه محور اصلی در مقابله با بیماری کرونا است که از این طریق سواد سلامت مردم را بالا ببریم.

دکتر سعید کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رابطه با اهمیت طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر بیان کرد: اهمیت تشدید طرح شهید سلیمانی در استان در هفته گذشته نمایان است که فرد بیماری که از استان خوزستان به استان بوشهر سفر کرده بود توسط طرح شهید سلیمانی در مدت زمان کوتاهی افراد در ارتباط با آن فرد شناسایی شدند.
از لحاظ خطر گسترش همه‌گیری استان بوشهر در بالاترین سطح هشدار است
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: با توجه به روند صعودی ابتلای به بیماری در کشور و استان و همچنین همسایگی با استان‌های با میزان آلودگی بالا از جمله خوزستان، استان بوشهر به لحاظ خطر گسترش همه‌گیری کووید ۱۹ در بالاترین سطح هشدار قرار گرفته است.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در مورد موارد ابتلا به ویروس جهش یافته جدید در استان گفت تا کنون 7 مورد مثبت قطعی از این نوع ویروس در استان شناسایی شده است که این افراد شامل 5 زن و 2 مرد در شهرستان‌های بوشهر، دیر، دیلم، عسلویه وگناوه می‌باشند.
وی در مورد تست‌های انجام گرفته تا کنون اظهار کرد: در استان بوشهر تا کنون در مجموع بالغ بر ۶۹۰۴۸  تست انجام شده که تقریبا یک سوم آنها مثبت گزارش شده است.
دکتر خواجه‌ئیان شرح داد: بیشترین میزان شیوع بیماری در استان در خرداد ماه بود که ۳۷۴۰ مورد مثبت شناسایی شد و پس از آن میزان بروز بیماری به تدریج کاهش پیدا کرد.
وی افزود: البته در مهرماه شاهد افزایش دیگری بودیم ولی با اجرای محدودیت‌های کشوری و شروع طرح شهید سلیمانی در آذرماه میزان موارد سرپایی و بستری کاهش بسیار خوبی پیدا کرد.
معاون بهداشتی داشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:با اجرای طرح شهید سلیمانی تعداد موارد مثبت هفتگی به ۱۱۰ مورد رسید ولی بدنبال آن با کاهش محدودیت‌ها و عادی انگاری شرایط و افت رعایت پروتکل‌ها مجددا از ابتدای دی ماه شیوع بیماری با روند صعودی مواجه شده است.
دکتر خواجه‌ئیان اظهار کرد: در هفته گذشته این تعداد به ۴۱۲ نفر رسید و بطور کلی تعداد موارد بیماری در استان در بهمن ماه نسبت به دی ماه با افزایش ۱۱۰ درصدی مواجه شده و این روند همچنان ادامه دارد و رو به افزایش است.

وی افزود: بالاترین میزان کشندگی در شهرستان دیر با 5/7 درصد و بعد در شهرستان دشتستان و پس از آن در شهرستان  تنگستان بوده است.
 دکتر خواجه‌ئیان ضمن تشکر از همکاری نیروهای سپاه و هلال احمر در اجرای طرح سردار شهید سلیمانی بیان کرد: ..مهمترین بخش  این طرح رهگیری موارد مثبت است که این راهبرد توسط 131 تیم تخصصی در استان در حال اجراست و تا کنون15931 مورد را نورد رهگیری قرار داده که از این تعداد تا کنون 2165 مورد مثبت شناسایی شده و تقریبا 10 درصد موارد مثبت شده و 6771 نفر در منزل مراقبت میشوند و 687 نفر برای تست به مراکز ارجاع داده شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرگفت: متاسفانه شاهد کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان هستیم که به دلیل سرعت انتقال سریع این نوع کووید از هم استانی‌های عزیز خواهشمندیم تا پایان اپیدمی موارد بهداشتی را عایت کرده تا در وضعیتی مشابه با استان خوزستان قرار نگیریم.
انتهای پیام/ز.ح.1027
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار در حوزه سلامت استان


کلمات کلیدی:
ستاد.کرونا     کرونای.جهش.یافته     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   19 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >