رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در شهرستان دشتستان تشدید می‌شود

25 اسفند 1399
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صنوف حساس در تمامی بخش‌های شهرستان خبر داد.

ماریا خویشدوست با تأکید بر حفظ سلامت شهروندان در ایام نوروز گفت: هرساله پیش از آغاز تعطیلات نوروزی و به منظور حفظ و ارتقاء سلامت مصرف‌کنندگان، طرح تشدید نظارت بر عمده‌فروشی‌ها و مراکز توزیع و عرضه مواد غذایی در سطح شهرستان برگزار می‌گردد.
وی هدف از برگزاری این طرح را بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جهت جلوگیری از انتقال ویروس کووید ۱۹ و بهداشت مواد غذایی در صنوف مورد نظر اعلام و تصریح کرد: این طرح در قالب ۴۳ اکیپ، ۸۶ بازرس در شهرهای برازجان، دالکی، وحدتیه، آبپخش، شبانکاره، سعدآباد، کلمه، بوشکان و تنگ ارم طی ۱۰ روز کاری اجرا شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: در این طرح ۳۶۰ صنف مختلف مورد بازدید بازرسان بهداشت محیط قرارگرفته‌اند و برای ۴۰ صنف متخلف اخطاریه بهداشتی صادرشده و همچنین ۲۰ واحد صنفی به تعزیرات حکومتی معرفی‌شده که در پیگیری بعدی، یک واحد صنفی پلمپ و به مراجع قضایی معرفی گردید.
 خویشدوست بیان کرد: در راستای این بازدیدها، بیش از هزار و 700 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته جمع‌آوری و امحاء گردید.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تأکید بر اینکه در بحث سلامت مردم ذره‌ای اغماض نخواهیم کرد خاطرنشان کرد: با توجه به بیماری کرونا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف نظارت داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با سامانه ۱۹۰ تماس حاصل نمایند.

انتهای خبر: س.غ /۳۰۳۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     بازدید     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >