رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد:
صد و بیست هزار تماس با ۱۱۵ استان بوشهر در یک سال گذشته

26 اسفند 1399
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون صد و بیست هزار تماس با ۱۱۵ استان بوشهر گرفته‌شده است.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: سی و پنج هزار مأموریت اورژانسی و اعزام آمبولانس در سطح استان صورت گرفت که از این تعداد ۳۸۶ مورد اعزام مادر باردار بوده، در این اعزام‌ها ۹ مورد نوزاد عجول در آمبولانس‌ها با کمک تکنسین‌های اورژانس متولد شدند، دو هزار و ششصد مورد اعزام برای بیماران قلبی داشتیم که ۴۶ بیمار توسط تکنسین‌های اورژانس احیا شدند و از مرگ نجات یافتند.
وی افزود: ده هزار مأموریت ترافیکی در سطح استان از ابتدای سال جاری تاکنون انجام‌شده که از این تعداد هشت هزار نفر مصدوم بعد از اقدامات اولیه به بیمارستان اعزام شدند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با اشاره به فرهنگ و توجه مردم به آموزش درباره حوادث چهارشنبه‌سوری گفت: سال ۹۶، ۳۹  نفر در اثر انفجار ترقه و بمب‌های دست‌ساز دچار حادثه شده‌اند، این موضوع بسیار تاسف برانگیز بوده و سعی کردیم به همت صداوسیما، آموزش‌های محلی چهره به چهره با کمک مساجد و آموزش در مدارس این تعداد مصدوم را به دوازده نفر در سال ۹۷ کاهش دهیم، با ادامه آموزش‌ها خوشبختانه سال ۹۸ مصدوم‌های چهارشنبه‌سوری پنج نفر بودند.
دکتر دادجو ضمن بیان اینکه حادثه خبر نمی‌کند و همیشه در کمین است اظهار داشت: روز دوشنبه در شبانکاره پنج نفر در اثر حادثه آتش‌سوزی با مواد محترقه دست‌ساز آسیب جدی دیدند که همه به بیمارستان اعزام‌شده و تحت درمان قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: اگر به عواقب و نتایج اعمالمان فکری می‌کردیم به خود اجازه نمی‌دادیم شادی سنتی و شیرین خود را با طعم تلخ حوادث خراب، و هزینه‌های درمانی سنگین را به خود و سیستم درمانی وارد کنیم.
دکتر دادجو به آمادگی ۵۵ پایگاه اورژانس ۱۱۵ در کلیه مناطق شهری و روستایی، نیروهای عملیاتی و ستادی اورژانس ۱۱۵ از ابتدای شروع طرح و آمادگی ویژه کارکنان طی این مدت اشاره‌کرده و گفت: مردم در این روزها باید حواسشان به بیماری خطرناک کرونا هم بوده و مراقب باشیم این روزها با تجمع باعث شیوع بیشتر این بیماری نشویم.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر یادآور شد: میانگین زمانی رسیدن سر صحنه اورژانس ۱۱۵ در استان بوشهر از شاخص اعلام‌شده در کشور کمتر بوده و اورژانس سراسر استان در تمام مناطق شلوغ و استراتژیک شهرها، گروه‌هایی را استقرار داده تا به صحنه نزدیک باشند و بتوانند بیماران را در محل درمان کرده و یا در صورت نیاز با صرف زمان کمتری مصدومین احتمالی را به بیمارستان اعزام کنند.
دکتر دادجو ضمن خسته نباشید به تیم‌های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ در سراسر استان به حفظ آمادگی و هوشیاری کارکنان در این ایام که منتهی به طرح امداد نوروزی است تاکید داشت.
انتهای پیام/
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرتنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
رییس.اورژانس.۱۱۵     دکتر.عبدالرحیم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   26 اسفند 1399

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >