ابتلای ۱۱ مورد و فوت یک نفر عیدی تلخ سفر از خوزستان به بوشهر

3 فروردين 1400
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: عدم توجه به هشدارهای مسئولان بهداشتی موجب ابتلای ۱۱ مورد و فوت یک نفر از اعضای سه خانواده شد.

مهندس حسن فخرایی در تشریح این موارد چنین گفت: در چند روز گذشته فردی که مهمان فرزند پسر خود در شهر بوشهر بود پس از شرکت در جشن عروسی دریکی از تالارهای شهرستان بوشهر با بروز علائم بیماری کرونا به بیمارستان مراجعه نموده اما به علت درگیری شدید ریوی، در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.
این مقام مسئول بهداشتی در شهرستان بوشهر افزود: خوشبختانه با اقدام به‌موقع تیم‌های ره‌گیری مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، ره‌گیری کامل افراد در معرض تماس نزدیک با فرد مبتلا توسط مراقبین سلامت انجام و با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۱۱ نفر از اعضای سه خانواده همگی آن‌ها در شرایط قرنطینه خانگی قرار گرفتند.
 مهندس فخرایی حال عمومی افراد در قرنطینه را خوب اعلام نمود و گفت: مایحتاج ضروری و غذای روزانه این افراد توسط یکی از بستگان این خانواده به آنان در درب منزل تحویل داده می‌شود.
وی با اشاره به افزایش موارد تردد در شهر بوشهر افزود: تجمع و تردد در شهرها از عوامل مهم افزایش ابتلا به بیماری کرونا است و پرهیز از مسافرت و جابجایی عامل اصلی قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شناخته‌شده است.
این مقام مسئول بهداشتی در شهرستان بوشهر ادامه داد: متأسفانه شاهد افزایش مسافرت‌ها به شهر بوشهر و تردد در مراکز خرید جهت خریدهای نوروزی هستیم که این امر موجب افزایش موارد مثبت کرونا و موارد بستری در بیمارستان‌ها شده است.
وی تصریح کرد: برای رفاه حال شهروندان در روزهای تعطیل نوروزی پنجاه‌درصد از مراکز خدمات جامع سلامت در شهرستان بوشهر با کلیه پرسنل و ظرفیت خود فعال و آماده ارائه رایگان خدماتی نظیر ره‌گیری و انجام تست تشخیص سریع کرونا برای افراد در معرض تماس نزدیک با افراد مثبت شناسایی‌شده می‌باشند.
رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در صورت نیاز، خدمات مراقبتی توسط تیم مراقبت در منزل شامل پزشک عمومی و پرستار در منزل افراد مبتلا ارائه می‌شود.انتهای پیام/الف.س-3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر     مهندس.فخرایی     کووید19     سفر     فوتی    
دورهمی    

تاریخ بروز رسانی:   3 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >