مسئول بهداشت محیط و سلامت کار شبکه بهداشت و درمان جم:
انجام ۳۱۶ مورد بازدید از صنوف شهرستان جم در طرح سلامت نوروزی/ ۵ صنف متخلف در جم پلمب شدند

7 فروردين 1400
مسئول بهداشت محیط و سلامت کار شهرستان جم گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی تعداد ۳۱۶ بازدید از صنوف مختلف شهرستان جم صورت گرفت که تعداد ۵ صنف متخلف به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، مجید ابراهیمی از اجرای طرح ملی بسیج سلامت نوروزی با حضور ۵ تیم نظارتی در شهرستان جم خبر داد و اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط از ابتدای شروع طرح در ۲۵ اسفندماه ۹۹ تا تاریخ ۶ فرودین ماه ۱۴۰۰، تعداد ۳۱۶ بازدید از صنوف مختلف شهرستان انجام داده‌اند که تعداد ۱۶ گشت مشترک نیز با سایر نهادی نظارتی صورت گرفته است.
وی از پلمب ۵ صنف متخلف در شهرستان خبر داد و افزود: سوپرمارکت، کافه، سفره‌خانه، نانوایی و آرایشگاه از صنوفی بودند که به دلیل رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم استفاده از ماسک و استعمال دخانیات و قلیان با حضور نماینده اماکن نیروی انتظامی پلمب شدند.
مسئول واحد بهداشت محیط و سلامت کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اضافه کرد: تعداد ۱۷ اخطاریه برای صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند صادر شد و ۷ صنف متخلف نیز به دادگاه معرفی شدند.
ابراهیمی افزود: هدف از پلمب و صدور اخطاریه تنها گوشزد کردن موازین بهداشتی برای متصدیانی است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این اقدامات نیز پس از سهل‌انگاری صنوف نسبت به تذکرات و آموزش‌ها انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۴۱ کیلوگرم مواد تاریخ‌مصرف از مراکز تهیه و توزیع جمع‌آوری‌شده است افزود: در جریان بازدیدها نیز با استفاده از وسایل اندازه‌گیری، تعداد ۱۵۰ موردسنجش عوامل فیزیکی مانند اندازه دمای یخچال و تست روغن مصرفی انجام گرفت.
ابراهیمی با تأکید بر اینکه تأمین و ارتقای سلامت شهروندان یکی از اولویت‌های اصلی بازرسان بهداشت محیط است خاطرنشان کرد: بازرسان در کنار نظارت بر کار صنوف، آموزش پروتکل‌های بهداشتی را نیز در دستور کار خود دارند.
مسئول واحد بهداشت محیط و سلامت کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم با بیان اینکه طرح سلامت نوروزی تا پایان تعطیلات ادامه دارد گفت: گشت‌های بازرسی از صنوف در ساعات مختلف شبانه‌روز در جریان است و مردم نیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف با شماره گویای ۱۹۰ تماس بگیرند.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     طرح.سلامت.نوروزی     مجید.ابراهیمی    

تاریخ بروز رسانی:   7 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >