رئیس اورژانس ۱۱۵ بوشهر:
نجات مرد چوپان در کوه‌های صعب‌العبور کردلان دشتی با بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر

10 فروردين 1400
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از نجات مرد چوپان در کوه‌های صعب‌العبور کردلان دشتی با بالگرد اورژانس ۱۱۵ بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو در این خصوص گفت: بعدازظهر روز ۹ فروردین‌ماه با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته شد و تقاضای کمک کردند.
وی تصریح کرد: جوانی ۳۵ ساله که در کوه‌های کردلان دشتی گوسفندانش را به چرا برده بود، دچار حادثه سقوط می‌شود و بیش از ۱۵۰ متر به پایین دره می‌افتد.
دکتر دادجو اظهار داشت: تکنسین‌های اورژانس خدارحم نویدکیا و روزبه دهباشی بلافاصله توسط بالگرد به منطقه حادثه اعزام شدند.
وی اضافه کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه برای پیدا کردن مسیر توسط بالگرد مردم آتش روشن کردند، در این شرایط تیم پرواز و تکنسین‌ها فقط به نجات جان آن مرد جوان فکر می‌کردند و به سختی فرود آمدند.
رئیس اورژانس ۱۱۵ بوشهر اظهار داشت: وقتی تکنسین‌ها بالای سر مصدوم رسیدند، سریعاً سر و گردن مصدوم فیکس شد و مصدوم را روی برانکارد قرار دادند، با اقدامات به‌موقع درمانی جان مصدوم را نجات دادند و به مرکز درمانی برای ادامه درمان منتقل شد.
دکتر دادجو ادامه داد: شرایط جوی خوب یا بد، مسیر آسان یا صعب‌العبور، خطر سقوط و هر شرایط دیگر نمی‌تواند از گذشت و فداکاری کادر درمان ذره‌ای کم کند، حال این عشق است یا کار باید مردم قضاوت کنند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این مأموریت سخت کادر پرواز کاپیتان ناصر جلیلی و کاپیتان سید سجاد حسینی خاییزی در کنار آقای خدارحم نویدکیا و روزبه دهباشی حماسه‌ای دیگر در تاریخچه اورژانس ۱۱۵ بوشهر به ثبت رساندند.

انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نجات.چوپان     اورژانس115     بالگرد     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   10 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >