استاندار بوشهر:
بیشترین میزان مبتلایان به کرونا در استان از نوع ویروس جهش یافته است

12 فروردين 1400
استاندار بوشهر گفت: بیشترین میزان مبتلایان به کرونا در استان از نوع ویروس جهش یافته بوده و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مقابله با کرونا به عنوان یک مهم باید مورد توجه همه قرار گیرد.

عبدالکریم گراوند در نخستین نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ افزود: با توجه به اینکه چهار شهرستان بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند برای حفظ سلامت مردم و شکستن زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹، همه سواحل، پارک‌ها و بوستان‌های این استان در روز ۱۳ فروردین بسته است.
وی  اضافه کرد: برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا همه موارد ابلاغی در طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی در استان بوشهر با قاطعیت اجرا می‌شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر نقش شهرداران برای جلوگیری از ورود خودروها به پارک‌ها و سواحل اضافه کرد: برای صیانت از سلامتی مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ایجاد ایمنی لازم در جامعه همه باید مشارکت لازم را داشته باشند.
گراوند بیان کرد: در چهار ماه منتهی به اسفند ماه، بستری‌ها در بیشتر روزها ۲ رقمی بود اما با نزدیک شدن به عید نوروز و انجام خریدهای عید و شرکت در دید و بازدیدها شمار بستری‌ها سه رقمی و از ۱۶۶ بیمار کرونایی فراتر رفته است.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به افزایش ابتلا و بستری در استان بوشهر بیمارستان‌های صحرایی باید با تجهیزات و به طور کامل در حالت آماده‌باش قرار داشته باشند تا در صورت نیاز در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گیرد.
گراوند گفت: بزرگان برای رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در شهرها، روستاها و محله‌ها با مداخله و حضور در بین مردم، زمینه کاهشی شدن ابتلا به کرونا را فراهم کنند.
استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از برپایی هرگونه مراسم تجمعی در همه زمینه‌ها از جمله عروسی، جشن و ختم اموات گفت: برپایی مراسم در باغ‌ویلاها در استان بوشهر برای مقابله با ویروس کرونا ممنوع بوده و در صورت برپایی مراسم، این اماکن پلمب و افراد خاطی تحویل مقام‌های قضایی می‌شوند.
استاندار بوشهر افزود: فعالیت تالارهای پذیرایی در شهرهای نارنجی و برگزاری هرگونه برنامه فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و ورزشی به صورت تجمعی در استان بوشهر ممنوع بوده و فعالیت رستوران‌ها و مکان‌های غذای‌خوری باید به‌صورت بیرون‌بر باشد.
وی با تاکید بر ضرورت ادامه طرح شهید سلیمانی برای کنترل ویروس کرونا بیان کرد: افرادی‌که به ویروس کرونا مبتلا هستند اجازه خروج آن‌ها از قرنطینه خانگی یا مکان دیگر داده نمی‌شود تا زمینه انتقال به افراد دیگر فراهم نشود.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     استاندار     عبدالکریم.گراوند        

تاریخ بروز رسانی:   12 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >