رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد:
پلمب ۱۷ صنف متخلف در دشتستان/۲۷۰۰ بازدید در طرح بسیج سلامت نوروزی دشتستان انجام شد

14 فروردين 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان از تعطیلی ۱۷ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در طرح بسیج سلامت نوروزی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی هر ساله با آغاز تعطیلات ایام نوروز و با هدف تشدید کنترل امور بهداشت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از ۲۵ اسفندماه آغاز می‌شود.
خویشدوست بیان کرد: در همین راستا ۴۰ بازرس بهداشت محیط و حرفه‌ای در تمامی روزهای تعطیل و غیر تعطیل در سطح شهرستان مشغول به فعالیت بوده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ بازدید از این مراکز با اولویت، ترمینال‌ها، هتل‌ها، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها، نانوایی و جایگاه سوخت انجام گرفته است.
وی تصریح کرد: در این مدت، ۱۷ صنف متخلف شهرستان دشتستان که موازین بهداشتی را رعایت نکرده، پلمب و بیش از ۲۴ صنف به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند و یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرقابل‌مصرف از سطح عرضه جمع‌آوری و معدوم گردید.
خویش دوست تصریح کرد: در راستای کنترل بهتر و نظارت مستمر بر آب مصرفی، بیش از ۱۵۰ نمونه آب از منابع آب و شبکه آب‌رسانی برداشت و در آزمایشگاه آب شهرستان مورد آزمایش قرار گرفتند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش آمار بیماری کرونا در سطح شهرستان و اهمیت بیش از بیش پروتکل‌های بهداشتی، مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و عدم رعایت پروتکل‌ها در صنوف و مراکز عمومی، شکایات خود را از طریق تلفن ۱۹۰ به شبکه بهداشت و درمان گزارش کنند.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پلمب     بسیج.سلامت.نوروزی     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >