معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
مشارکت عمومی و افزایش سطح مسئولیت‌پذیری اجتماعی دو عامل مهم در حفظ سلامت مردم است

15 فروردين 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در نشست مقابله با کرونای شهرستان گفت: مشارکت عمومی و افزایش سطح مسئولیت‌پذیری اجتماعی دو عامل مهم در حفظ سلامت مردم در دوران شیوع بیماری کرونا است.

محمدحسین دریسی افزود: از ابتدای اسفندماه ۹۸ تاکنون سه پیک کرونا را طی کرده‌ایم و متاسفانه هم‌اکنون نیز با افزایش تعداد مبتلایان سرپایی و موارد بستری وارد پیک چهارم کرونا در شهرستان شده‌ایم.
وی بیان کرد: تا زمانی که  ۶۰ تا ۷۰ درصد جامعه واکسینه نشده‌اند هیچ راهی به‌جز کنترل رفتارمان در برابر این بیماری نداشته و باید تمامی دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد مقابله با کرونا توسط تمامی آحاد مردم، صنف‌های مختلف و ادارات به‌طورجدی اجرا شود تا دچار بحران نشده و بتوانیم بیماری را کنترل کنیم.
دریسی اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا  تاکنون در حدود پانزده هزار و ششصد تست در سطح شهرستان انجام‌گرفته که روزانه به‌طور متوسط برای ۴۱ نفر تست تشخیص کرونا انجام‌شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: در ایام تعطیلات نوروز تمامی مراکز خدمات جامع سلامت و مراکز منتخب ۱۶ کرونا شهرستان فعال بوده و ضمن ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، تیم‌های رهگیری کرونا یکی از نقاط قوت ما در شناسایی زودهنگام بیماران کرونایی در این ایام بوده‌اند که بیش از 200 هزار رپید تست در این ایام برای مراجعین انجام‌شده است.
دریسی تصریح کرد: با توجه به وضعیت شهرستان (نارنجی) در رنگ‌بندی وزارت بهداشت گروه‌های ۳و۴ شغلی شامل محدودیت‌های کرونایی شده که در این راستا فعالیت گشت‌های مشترک شبکه بهداشت و درمان در کنار دیگر نهادهای مربوطه تشدید خواهد شد.
دریسی افزود: مردم با افزایش سطح مسئولیت‌پذیری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش کلیدی داشته و فقط با مشارکت مردم است که بهداشت و درمان می‌تواند سلامت و در پی آن معیشت آحاد جامعه را حفظ کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از مردم می‌خواهیم از برگزاری دور همی‌های خانوادگی که سالمندان و بیماران زمینه‌ای حضور دارند و همچنین از شرکت در مراسم ختم و عروسی جدا پرهیزکرده و به حفظ سلامت خود و اطرافیانشان کمک کنند.

انتهای پیام/ س.غ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تست.کرونا     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >