معاون استاندار بوشهر:
بدون اغماض با متخلفین کرونایی در استان بوشهر برخورد شود

15 فروردين 1400
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: دستگاه‌های مربوطه با کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعلام‌شده را رعایت نمی‌کنند بدون تعارف برخورد کنند.

دکتر محمدتقی ایرانی در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان بوشهر اظهار داشت: کادر درمانی بیمارستان‌های استان بوشهر در خط مقدم جنگ با ویروس کرونا هستند و رسالت و تعهد سنگینی در قبال سلامت جامعه به عهده دارند که در این راستا سلامتی خود را نیز در کف اخلاص گذاشته‌اند.
وی ضمن تقدیر از مدافعان سلامت استان بوشهر بیان کرد: ویروس کرونا که زندگی عادی مردم جهان را مختل کرده است، گویا تمام‌شدنی نیست و همت همگانی مردم را می‌طلبد تا این داستان را به پایانی خوش نزدیک کند.
دکتر ایرانی اظهار داشت: ویروسی که می‌توان گفت همه جوانب زندگی را تحت‌الشعاع قرار داده و خانواده‌ها باید مقابله با آن را در رأس برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهند.
وی افزود: با تمام کمبودها و محدودیت‌ها کادر بهداشت و درمان شرایط مناسبی را برای استان بوشهر ایجاد کرده‌اند که صمیمانه از آنها تشکر و قدردانی می‌کنم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: صدای آژیر قرمز در دوران دفاع مقدس که به صدا درمی‌آمد، معنی و مفهوم آن این بود که حمله هوایی انجام خواهد شد به پناهگاه‌ها بروید، در حال حاضر وضعیت شهرستان بوشهر دچار قرمز جنگ کرونایی شده است.
وی تصریح کرد: شرایط جنگی نیازمند نوع رفتار و برخورد در آن شرایط است، وضعیت جنگی، آرایش جنگی هم می‌خواهد، طبیعی است که در شرایط کرونایی، برخی سخت‌گیری‌ها باید اعمال شود.
دکتر ایرانی اظهار داشت: وضعیت کنونی استان بوشهر ناگوار و بسیار نگران‌کننده است که خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی است.
وی بابیان اینکه امروز شهرستان بوشهر در وضعیت قرمز است و این ویروس آماده ورود به خانه و بدن ماست افزود: بهبود وضعیت نیازمند همراهی و همکاری اقشار مختلف مردم در زمینه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و رعایت دقیق محدودیت‌های کرونایی است.
دکتر ایرانی بابیان اینکه مواظب سلامت خودمان یک وجه است و مواظب سلامتی دیگران یک وجه دیگر گفت: با توجه به سرعت بالای انتشار ویروس کرونا هر فرد باید خودش مواظب باشد که به ویروس کرونا مبتلا نشود و فردی که مبتلا شده است نیز باید مواظب سایر افراد جامعه باشد تا مبتلا نشوند.
وی بیان اینکه یک نفر در جامعه نباید باجان جامعه بازی کند اضافه کرد: در این جنگ تمام‌عیار سلامتی مهم‌ترین خواسته جامعه است بنابراین نباید برخی افراد با سهل‌انگاری موجب ابتلای جامعه شوند.
دکتر ایرانی با بیان اینکه در چنین شرایطی راه‌حل اصلی، تغییر در باور و رفتار تک‌تک مردم و مسئولین است اظهار داشت: ما در یک جنگ تمام‌عیار با کرونا هستیم و شرط اصلی چیره شدن بر بیماری و حل این چالش ملی و جهانی، تغییر در باور و رفتار تک‌تک مردم و مسئولین است.
وی در خصوص تهیه واکسن گفت: مسئولین تمام تلاش خود را برای تهیه و تولید واکسن به کار بسته‌اند ولی باید توجه داشت که در تحریم هستیم و این شرایط را برای مقابله با ویروس کرونا سخت‌تر کرده است.
دکتر ایرانی بابیان اینکه حتی اگر واکسن بزنیم هم باید رعایت بکنیم افزود: باید رعایت دستورالعمل‌ها جز فرهنگ اجتماعی و خانوادگیمان شود به خاطر همدیگر پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا جامعه در امان بماند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر نظارت بر رعایت پروتکل‌ها همچنان به صورت سختگیرانه باید دنبال شود خاطرنشان کرد: با هرگونه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بدون تعارف برخورد خواهد شد زیرا اگر یک سر سوزن غفلت کنیم فاجعه غیرقابل‌جبران به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/ م.غ 1023

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ستاد.مقابله.کرونا     معاون.سیاسی.امنیتی     دکتر.محمدتقی.ایرانی     شهرستان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   15 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >