فرماندار دیلم:
نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی نسبت به گذشته تشدید شود

16 فروردين 1400
فرماندار شهرستان دیلم گفت: نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی سطح شهر نسبت به گذشته تشدید شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم، احمد دشتی در اولین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان گفت: پیش‌بینی می‌شد که در اواخر سال گذشته شاهد سیر صعودی آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ باشیم.
فرماندار دیلم افزود: اجرای طرح‌هایی به مانند کنترل تردد در مبادی ورودی در گام نخست منوط به توجیه مردم و نهادینه کردن فرهنگ و شیوه مواجهه با شرایط است.
وی ضمن اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ جلسات ستاد مقابله با کرونا باید به صورت هفتگی و منظم برگزار شود عنوان کرد: در مواقعی که ستاد مقابله با کرونا مصوب می‌کند مکانی باید تعطیل گردد چراکه سلامت مردم را به خطر می‌اندازد، هیچ مدیری در این رابطه توجیهی نکرده و مصوبات را اجرا نماید.
دشتی اظهار داشت: نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی سطح شهر توسط دستگاه‌های متولی نسبت به گذشته تشدید شود.
فرماندار شهرستان دیلم گفت: امروز شرایط به نحوی نیست که مراسمات عروسی یا سوگ همانند گذشته برگزار گردد و در این راستا با افرادی که رعایت نکنند توسط دستگاه قضایی برخورد صورت خواهد گرفت.
دشتی با اشاره به اینکه ادارات قانون دور کاری را به‌طور منظم رعایت نمایند اضافه کرد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا قرار داریم و مجموعه فرمانداری درگیر انجام امورات هستند، درعین‌حال قانون یک‌سوم و یک‌دوم حضور کارکنان نیز رعایت می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم نیز گفت: متأسفانه شرایط کنونی بسیار وخیم و آمار مبتلایان روند صعودی را طی می‌کند.
مهندس ایرج زنده بودی افزود: تنها دو نفر از همکاران ما در مرکز منتخب کووید ۱۹ حدود ۲ هزار و ۲۷۷ نمونه‌گیری را از شهروندان داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسمات شادی و مذهبی بسیار نگران‌کننده است گفت: هیچ‌کس خواستار عدم برگزاری مراسمات نیست ولی امروز سلامتی مردم به مخاطره افتاده است.
مهندس زنده بودی عنوان کرد: تنها طی هفته گذشته قریب به ۷۰ مبتلا را در دیلم داشته‌ایم و تا این لحظه تعداد ۲۳ بیمار، بستری در بیمارستان هستند.
وی اضافه کرد: تعداد فوتی‌های در دیلم تا این لحظه ۲۹ نفر بوده و همکاران ما از ۵٫۶ درصد از جمعیت شهرستان تاکنون نمونه‌گیری کرده‌اند
دادستان شهرستان دیلم نیز گفت: از تجمع ۱۰ نفر یا ۱۰ خانواده در یک مکان، علی‌الخصوص خانه باغ‌ها به عنوان مراسم یاد می‌شود و در صورت رصد، مجازات را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: در خصوص تعطیلی اماکن مذهبی و عدم برگزاری مراسمات با متولیان صحبت شود و در صورت بی‌توجهی موضوع را به ما گزارش نمایید.
در این نشست، معاون بهداشت شبکه بهداشت، مدیر داخلی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) دیلم و کارشناس مسئول واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و سایر اعضا به ارائه توضیحات تخصصی حول محور مقابله با کرونا پرداختند.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تشدید.نظارت‌     نشست     ستاد.کرونا     فرماندار     احمد.دشتی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دیلم        

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >