معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور:
روند افزایش همه‌گیری پاندمی کرونا در کشور/استان بوشهر از نقاط پر خطر بیماری می باشد

18 فروردين 1400
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از بازدید از بخش کرونایی بیمارستان شهدای خلیج فارس استان بوشهر گفت: در روند افزایشی همه‌گیری کرونا در کشور، استان بوشهر هم یکی از مناطق قابل‌توجه است.

دکتر جان ‌بابایی افزود: از یک هفته پیش میزان بیماران سرپایی و بستری در استان  بوشهر با شدت در حال افزایش بوده که شمار بیماران در این بخش‌ها به ۳ برابر رسیده است.
وی با اشاره به این‌که شمار تست‌های مثبت نیز در حال افزایش است، اظهار کرد: این افزایش آمار در استان بوشهر قابل پیش‌بینی بوده چون این استان مانند برخی از استان‌ها موج سنگین بیماری کرونا را شاهد نبوده است.
معاون درمان وزیر بهداشت بیان کرد: پیش‌بینی شده بود که اگر شیوه‌نامه‌ها بهداشتی رعایت نشود و سفر‌ها و تجمع‌ها شکل بگیرد استان بوشهر از جمله نقاطی هست که در تهدید خواهد بود که متاسفانه  این اتفاق رخ داد و  اکنون روند افزایش بیماری را در استان شاهد هستیم.
ابتلا به بیماری کرونا خانوادگی شده است
دکتر جان ‌بابایی با بیان اینکه اکنون بیشتر ابتلا‌ها خانوادگی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر چندین نفر از اعضای یک خانواده درگیر بیماری کرونا می‌شوند که در اوایل پاندمی بیماری کرونا این‌گونه نبوده و اکنون علت اصلی آن مهمانی‌های خانوادگی و دورهمی‌ها می باشد.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: در شرایط بحران تنها راهی که می‌توان این روند رو به رشد بیماری را متوقف کرد تشدید محدودیت‌ها و همراهی مردم بوده زیرا اگر خیابان‌ها و کسب‌وکار‌ها بسته شود  ولی مهمانی‌های خانوادگی و تردد غیرضروری ادامه داشته باشد این روند متوقف نخواهد شد.
وی افزود: با رعایت مردم و کاهش رفت و آمدها شرایط بحران و خطر راحت تر کنترل شده و ان شالله متوقف خواهد شد.
دکترجان‌بابایی ضمن قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان استان بوشهر خاطر نشان کرد: هم‌اکنون به اندازه کافی تخت در بیمارستان‌های استان موجود بوده ولی اگر روند افزایشی کرونا کاهش نیابد بی‌شک دچار کمبود تخت خواهیم شد.
وی با بیان اینکه اورژانس شهدای هسته‌ای بوشهر با همکاری وزارت بهداشت، استانداری بوشهر و سازمان انرژی اتمی به‌صورت مشترک ساخته شده،گفت: فضای فیزیکی بیمارستان تمام‌ شده می باشد و تجهیزات آن را هم وزارت بهداشت تأمین کرده ولی اکنون نواقصاتی در بخش تأسیسات و هوارسان دارد که باید تکمیل شود.
معاون درمان وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵۰ تا ۶۰ درصد بیمارستان شهدای هسته ای  قابل استفاده بوده که ما این ظرفیت را برای بیماران کرونا در نظر گرفته‌ایم و به‌زودی باقیمانده فضای فیزیکی هم راه‌اندازی می شود.
پاندمی بیماری کرونا در کل کشور رو به افزایش است
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور شرح داد: اکنون در کل کشور نیز شرایط همه‌گیری کرونا رو به افزایش بوده و در استان‌های بزرگ مانند تهران، فارس، اصفهان، چهارمحال‌وبختیاری، ایلام، لرستان و همچنین بوشهر و زنجان این افزایش دیده می‌شود که امیدواریم با تشدید محدودیت‌ها و رعایت مردم این روند کاهش یابد.
دکتر جان بابایی در پاسخ به سوال خبرنگار واحد خبر مرکز بوشهر به اینکه چرا با وجود قرمز بودن شرایط و وجود شیوه‌نامه بهداشتی، همچنان  بیشتر گروه‌های شغلی فعال بوده، گفت: وزارت بهداشت تنها می‌تواند راهکار کارشناسی دهد و استاندارد‌ها را اعلام کند و از آن‌جا که ما اجراکننده نیستیم از استانداران و فرمانداران می‌خواهیم که وقتی شرایط قرمز می‌شود معیار‌های آن رعایت شود تا بار زیادی بر دوش گروه درمانی نباشد.
وی با بیان اینکه همکاران ما بیش از یک سال است که با شرایط سخت کرونایی، لباس‌ و ماسک‌ در حال مبارزه با بیماری کووید19 هستند، افزود: در کنار اجرای محدودیت‌های کرونایی وضعیت قرمز، مردم باید به این شرایط پای‌بند بوده تا شرایط بهتر و کنترل شود و سیکل بیماری  از بین رود چون بیشتر مبتلایان ارادی هستند که خانوادگی دچار این بیماری شده‌اند.
160هزار نفر از کادر درمان کشور واکسینه شده‌اند
دکتر جان بابایی خاطر نشان کرد: تا کنون ۱۶۰ هزار نفر در حوزه درمان و همین میزان در حوزه بهداشت در سراسر کشور واکسینه شده‌اند و به‌زودی به این آمار افزوده می‌شود  همچنین امیدواریم شمار بالایی از کادر بهداشت و درمان را که به‌دلیل شرایط کاری در خطر بیماری کرونا هستند واکسینه کنیم.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تزریق واکسن کرونا گفت: تمام افراد گروه بهداشت و درمانی که به‌ صورت مستقیم در بخش‌های کرونایی کار میکنند واکسینه شده و به‌زودی دیگر همکاران نیز واکسینه می‌شوند.
 وی اظهار کرد: ان‌شاءالله به‌محض این که واکسن‌های تولید داخل هم در دسترس قرار گیرد بتوانیم بر اساس سند تزریق واکسن، افراد سالمند و کسانی که دچار بیماری زمینه‌ای هستند واکسیناسیونشان را آغاز کنیم.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهیدکلمات کلیدی:
بازدید     معاون.درمان.وزارت     دکتر.قاسم.جان‌بابایی    

تاریخ بروز رسانی:   18 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >