رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اعلام کرد:
۲۵ درصد از کل مبتلایان شناسایی شده شهرستان مربوط به اوایل سال ۱۴۰۰ است

21 فروردين 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه ضمن تبریک روز جهانی بهداشت و تقدیر از کادر بهداشتی گفت: از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ نفر مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان شناسایی‌شده‌اند که ۲۵ درصد آنها مربوط به ۱۸ روز اول فروردین ۱۴۰۰ است.

جاسم زارعی اضافه کرد: تبلیغات منفی و تخریبی فضای مجازی برخی از افراد و سایت‌ها در راستای تشکیک به خطر انتشار کرونا و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی منجر به عادی انگاری هموطنان، هجوم مسافر از نقاط مختلف کشور به جنوب به علت شرایط آب و هوایی و اماکن بکر سیاحتی در پایان سال و تعطیلات نوروز و برگزاری مراسم عزا، عقد، عروسی و.....، به علاوه جهش ویروس و چرخش آن در سراسر کشور، آمار مبتلایان در شهرستان به سرعت افزایش داد.
وی ادامه داد: پس از مدیریت اپیدمی در اواخر تابستان ۹۹ در پائیز روند ابتلا، بستری و فوتی نزولی شد؛ بدنبال اجرای طرح شهید سلیمانی و کمک اساسی بسیج و هلال‌احمر، ابتلاهای روزانه تا پایان سال تک‌رقمی و بستری‌ها به صفر تا حداکثر ۱نفر تنزل پیدا کرد.
زارعی تصریح کرد: اما از شروع سال جدید تاکنون آمار روزانه مبتلایان ۲ رقمی شده و به تبع آن اخیراً آمار بستری‌ها به ۴-۶ نفر رسیده است.
دبیر ستاد مدیریت کرونا شهرستان عسلویه اذعان داشت: پس از شناسایی موارد مثبت در نقاط مختلف شهرستان تیم رهگیری جهت بررسی اطرافیان اعزام و آمار بیش از ۱۵۰ تست سریع از اطرافیان مورد مثبت شرکت کننده در مجلس عزا و سپس عروسی کاملا گویای تجمع افراد و عادی انگاری محض بوده است‌.انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه     افزایش.مبتلایان.کووید     سال.1400     جاسم.زارعی    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >