رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر:
در دو هفته اخیر شاهد افزایش سرعت موارد مثبت در تمام شهرستان‌های استان هستیم

22 فروردين 1400
در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در 22 فروردین 1400 رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: در دو هفته اخیر شیب تند، سریع و غافلگیر کننده از نمونه‌های مثبت در شهرستان‌های مختلف استان را شاهد هستیم.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: در استان بوشهر تا کنون 27911 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده که از این تعداد 7 هزار نفر از آنها در فروردین ماه سال جاری بیمار شده‌اند.
وی شرح داد: سرعت بستری  بیماران در بیمارستان‌های مختلف استان نشان دهنده این بوده که در این هفته بالاترین میزان رشد در 14 ماه اخیر این اپیدمی را شاهد هستیم.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطر نشان کرد: این افزایش مبتلایان میتواند نظام درمان یک استان را غافلگیرکند و مقابله با آن از توان کادر بهداشت و درمان خارج شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: اکنون کل کشور دچار این وضعیت بحران شده که نشان دهنده این است که همه از یک ویروس مشترک رنج میبرند که همان ویروس جهش یافته می باشد.
دکتر کشمیری افزود: در این شرایط قرمز و بحران برای بیماران کرونایی استان بوشهر 500 تخت در نظر گرفته شده که در صورت رعایت نکردن مردم  و با افزایش مبتلایان این تعداد جوابگو نخواهد بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد وضعیت بیماریابی و نمونه‌گیری در استان گفت: در استان بوشهر در این 3 هفته اخیر قریب به  6100 مورد مثبت شناسایی شده که بیشترین آنها  در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و کنگان بوده است.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان اظهار کرد: در استان بوشهر با وجود آنکه روزانه حدود 3000 تست سریع انجام میشد ولی اکنون با توجه به مشکلی که در کل کشور بوجود آمده ما 5 روز بدون کیت تست سریع را پشت سر میگذاریم.
وی افزود: در 10 روز گذشته قریب به 17 هزار تست انجام شده که 26 درصد انها مثبت بوده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد رعایت پروتکل‌ها  در استان اظهار کرد: میزان رعایت پروتکل کلی 87 درصد در اصناف و ادارات مشخص شده است که کمترین درصد استفاده از ماسک در سالن‌های ورزشی با 42 درصد، پاساژ با 61 درصد و تالارهای پذیرایی با 78 درصد می باشد.
وی بیان کرد: میزان رعایت کلی توسط مردم و همچنین کاهش استفاده از ماسک در شهرستان‌های بوشهر، دشتی و دیلم روند افزایشی داشته و بقیه شهرستان‌های استان روند کاهشی  دارد.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید
کلمات کلیدی:
ستاد.کرونا     معاون.بهداشتی     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ییان     دبیر.ستاد     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   22 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >