معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از هزار نفر در دشتستان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

23 فروردين 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از شروع واکسیناسیون کرونا در استان بوشهر، در حدود هزار و ۷۶ نفر از کادر بهداشت و درمان و گروه‌های در معرض خطر واکسینه شده‌اند.

محمدحسین دریسی در گفتگوی با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: واکسیناسیون کرونا در شهرستان در حال انجام است و واکسن کرونا به آن دسته از اعضای کادر بهداشت و درمان  که به‌صورت مستقیم در تماس با بیماران کووید۱۹ هستند، تزریق شده است و تاکنون نیز دریافت‌کنندگان واکسن هیچ عارضه‌ای نداشته‌اند.
دریسی همچنین گفت: ۱۱۳ نفر از بیماران خاص (دیالیزی و تالاسمی ) نیز در شهرستان دوز اول واکسن کرونا برای آنها تزریق شده است و تمامی سالمندانِ سرای سالمندان شهرستان نیز هر دو نوبت واکسن را دریافت نموده‌اند.   
وی تصریح کرد :۲۰ نفر از جانبازان شیمیایی و ۹۳بیماران صعب‌العلاج و همچنین بیماران خاص از گروه‌های اولویت‌دار می‌باشند، که طبق دستور وزارت بهداشت واکسینه  شده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: در حدود ۵۰ درصد از پرسنل اورژانس ۱۱۵ شهرستان هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند و به لحاظ شرایط کاری و در معرض خطر بودن این گروه یکی از اولویت‌های ما در تزریق واکسن کرونا می‌باشند .
محمدحسین دریسی بیان کرد: ۲۱۷ نفر از کادر بهداشتی که شامل  بهیار، ماما، پرسنل تیم‌های رهگیری ، پزشک و دندانپزشک و مراکز منتخب کرونا هستند ، نوبت اول و دوم خود را دریافت کرده‌اند.
دریسی بیان کرد: واکسیناسیون نظام پزشکی شهرستان از روز شنبه ۲۱ فرودین ماه شروع شده و ۴۱ نفر از متخصصین شهرستان واکسینه شده‌اند که نوبت دوم خود را ، ۲۸ روز بعد دریافت می‌کنند.
وی گفت: با توجه به در معرض خطر بودن پرسنل غسالخانه‌ها ، در حال حاضر۱۰ نفر از این افراد نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده که در زمان معین دیگر افراد غسالخانه‌ها نیز واکسن دریافت می‌کنند.  
دریسی خاطرنشان کرد: در روزهای  آینده ، در فواصل معین  واکسیناسیون تعداد بیشتری از گروه‌های هدف ، طبق برنامه وزارت بهداشت انجام خواهند شد.  
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با تأکید بر اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونا در این شهرستان هم‌اکنون در رنگ قرمز قرار دارد.، از شهروندان خواست تا پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های وضع‌شده از سوی ستاد ملی، استانی و شهرستان مقابله با کرونا را برای حفظ سلامتی خود و دیگر شهروندان رعایت کنند.انتهای پیام/ کد خبرنگار : (س.غ/۳۰۳۰)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسن     واکسیناسیون     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     محمد.حسین.دریسی     معاون.بهداشتی.شبکه    
کادر.بهداشت.درمان    

تاریخ بروز رسانی:   23 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >