با افزایش موارد بستری در بخش کرونا؛
تجهیز بخش‌های غیر کرونایی بیمارستان دیلم در دستور کار قرار می‌گیرد

23 فروردين 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: با افزایش موارد بستری در بخش کرونای بیمارستان بقیة‌الله الاعظم (عج) شهرستان دیلم برای پاسخگویی به بیماران مبتلا به کرونا، تجهیز بخش‌های غیر کرونایی این بیمارستان نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

مهندس ایرج زنده‌بودی در نشست پیشگیری از بیماری کرونا گفت: در حال حاضر شرایط سختی بر کشور، استان و شهرستان دیلم حاکم شده است و روزانه بر تعداد مبتلایان به کرونا نیز افزوده می‌شود.
زنده‌بودی با اشاره به اینکه در میان افراد بستری در بیمارستان، جوانان هم به چشم می‌خورند عنوان کرد: تا قبل از یکم فروردین‌ماه در شهرستان دیلم ۲۸ مورد فوتی ناشی از کرونا به ثبت رسیده بود اما در ۲۰ روز ابتدایی سال جدید ۴ مورد فوتی به مجموع جان‌باختگان کرونا در شهرستان اضافه‌شده است.
 وی با اشاره به دستاوردهای طرح شهید سلیمانی یادآور شد: گام چهارم مقابله با کووید ۱۹ که با عنوان طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اجرایی شد با دستور وزارت بهداشت موقتاً متوقف‌شده و گام پنجم پس از بازبینی برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.
در ادامه معاون بهداشت شبکه بهداشت دیلم نیز گفت: در هفته اول فروردین‌ماه سال جاری تعداد ۲۴ مورد مثبت، هفته‌دوم ۲۷ مورد و هفته سوم ۵۶ مورد جدید مبتلا به کرونا در شهرستان دیلم شناسایی‌شده است.
انتقام عزیز زاده با اشاره به اینکه فروردین‌ماه تعداد ۲۹۸ نمونه از مراجعه‌کنندگان مشکوک در مرکز منتخب کووید ۱۹ دیلم گرفته‌شده است گفت: هفته اول فروردین، ۲۹ مورد مبتلا به کرونا از طریق تست پی سی آر، هفته دوم ۵۴ مورد و هفته سوم ۱۰۳ مورد در مرکز امام رضا (ع) دیلم شناسایی شدند.
وی افزود: تا روز یکشنبه ۲۲ فروردین‌ماه سال جاری ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان بقیة‌الله (عج) دیلم بستری هستند و از این تعداد پنج نفر در وضعیت حاد بیماری قرار دارند که در بخش ICU تحت مراقبت قرار دارند.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیلم     ایرج.زنده.بودی     بیمارستان.بقیه.الله     بخش.کرونا     افزایش.موارد.بستری    
تجهیز.بخش.غیرکرونا    

تاریخ بروز رسانی:   23 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >