معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
واکسیناسیون، گام پنجم طرح شهید سلیمانی است

24 فروردين 1400
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در نشست شورای اطلاع رسانی روز ۲۳ فروردین گفت: گام پنجم طرح شهید سلیمانی شامل گام چهارم به علاوه واکسیناسیون می باشد.

دکتر محمد مهدی خواجه ئیان تاکید کرد: انجام واکسیناسیون، نافی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست و تا زمانیکه واکسیناسیون به میزان ۷۰ درصدجامعه نرسد هیچگونه ایمن سازی وجود ندارد و همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل ضروری است.
وی با اشاره به گردش ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور اضافه کرد: سرعت زیاد انتقال ویروس، شتاب بالای انتشار بیماری در بدن و ابتلای افراد سن پایین از ویژگی‌های این ویروس جهش یافته است.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرخاطر نشان کرد: تا هفته گذشته روزانه بیش از ۲هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان بوشهر از افراد گرفته می‌شد که در نتیجه بخش قابل توجهی از تست این افراد مثبت بوده است.
 دکترخواجه ئیان ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌ گذشته 8 هزار کیت و در هفته جاری ۵ هزار که در مجموع  13 هزار کیت آزمایشگاهی به استان بوشهر رسید که در بین شهرستان‌ها توزیع شده است که انتظار می‌رود با تامین کیت‌های مورد نیاز آزمایشگاهی تا هفته آینده مشکلی در این زمینه در این استان وجود نداشته باشد.
وی اظهار کرد: در این شرایط حساس و سخت شیوع ویروس در جامعه و وضعیت بحران در استان انتظار می رود که مردم به یاری کادر درمان بشتابند و در این جنگ پیش رو  با دشمن ناپیدا سنگر را خالی نکنند.
انتهای پیام/ز.ح.۱۰۲۷
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     نشست     شورای.اطلاع.رسانی     طرح.شهید.سلیمانی     معاون.فنی     دکتر.محمدمهدی.خواجه‌ئیان    
معاونت.بهداشتی        

تاریخ بروز رسانی:   24 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >