مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه:
۴۰ مکان متخلف از ابتدای شروع محدودیت در گناوه پلمب شده است

30 فروردين 1400
مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: از ابتدای شروع محدودیت‌ها در شهرستان گناوه، ۴۰ مکان متخلف به دلیل عدم رعایت محدودیت‌های اعلام‌شده برای شرایط قرمز مصوب ستاد ملی پیشگیری از کرونا پلمب شدند.

علیرضا یوسفی در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: از نیمه دوم فروردین شهرستان گناوه از وضعیت نارنجی به قرمز کرونایی وارد شد و بر اساس مصوبه ستاد ملی پیشگیری از کرونا فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار در شهرستان ممنوع اعلام شد.
وی بیان داشت: به منظور پیشگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا و کاهش بار مراجعات به بیمارستان تعداد ۷۲۲ بازدید از باشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها و سایر اماکن عرضه مواد غذایی در سطح شهر توسط بازرسان بهداشت محیط این شبکه انجام شد.
یوسفی عنوان داشت: ۱۷ قهوه‌خانه به دلیل عرضه غیرقانونی قلیان و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند.
وی با اشاره به اینکه فعالیت رستوران‌ها و اماکن تهیه مواد غذایی انحصار به صورت بیرون بر مجاز است بیان داشت: ۹ مکان عرضه مواد غذایی که از قانون تخلف کردند پلمب شد.
مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: آرایشگاه‌ها و باشگاه‌ها در گروه سه قرار دارند و فعالیت آنها در شرایط قرمز و نارنجی ممنوع است، به همین دلیل ۸ آرایشگاه و ۸ باشگاه بدن‌سازی متخلف پلمب شدند.
یوسفی افزود: اعمال محدودیت‌ها صرفاً به خاطر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهرستان و در راستای حفظ سلامت مردم بوده است و لذا از صاحبان صنوف خواهشمندیم برای حفظ سلامت خود و نزدیکان تا پایان محدودیت‌ها و گذر از پیک چهارم کرونا با بازرسین این شبکه همکاری کنند.
مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار داشت: اگر همه ما با هم پروتکل‌های بهداشتی (زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی‌ها) را رعایت کنیم به زودی شاهد گذر از پیک چهارم و وضعیت قرمز شهرستان خواهیم بود.


انتهای پیام/ کد خبرنگار: ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پلمب     بازدید     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   30 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >