معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
به هر شکل ممکن از تجمعات غیرضروری جلوگیری شود

31 فروردين 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر برای کنترل شیوع کرونا باید به هر شکل ممکن از تجمعات غیرضروری و تماس‌های افراد با یکدیگر جلوگیری شود.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان گفت: سرایت‌پذیری بیماری در مقایسه با قبل بسیار بیشتر شده است.
وی عنوان داشت: با توجه به دیگر رسالت‌های مهم کارشناسان بهداشت و مراقبین سلامت برای کنترل دیگر مؤلفه‌های سلامت جامعه، با شیوع چشمگیر ویروس کرونا رصد و تشخیص تک‌تک افراد آلوده واقعاً امکان‌پذیر نیست.
دکتر خواجه‌ئیان ادامه داد: تأثیر واکسن برای ایجاد ایمنی بعد از 6 هفته از انجام واکسیناسیون سراسری می‌تواند مشخص شود اما در تمام دنیا تا پیش از انجام واکسیناسیون سراسری حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین و اثربخش‌ترین راه برای کنترل کرونا است.
این مقام مسئول بهداشتی در استان بوشهر تأکید کرد: در حال حاضر آنچه به مهار سریع ویروس کرونا کمک می‌کند کاهش تماس افراد جامعه با یکدیگر است.
دکتر خواجه‌ئیان ادامه داد: از مدیران و مسئولان سازمان‌ها و ادارات تقاضا می‌کنیم بر اساس دستورالعمل‌های جدید ابلاغ‌شده با آگاهی کامل نسبت به مسئولیت و وظایف خود نسبت به اجرا و نظارت دقیق بر پروتکل‌های بهداشتی اقدام نمایند.
وی گفت: همه باید این بیماری را جدی بگیرند و از اصحاب رسانه نیز تقاضا می‌کنیم برای آگاه‌سازی جامعه نسبت به فرهنگ‌سازی با این موضوع، فعالیت خود را بیشتر کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان ساخت: نگرانی‌های ما درباره تجمعات بسیار جدی است و از عموم مردم، اصناف، مشاغل بخش خصوصی و اماکن مذهبی درخواست داریم همکاری خود را با حوزه سلامت استان بیش‌ازپیش ادامه دهند.


انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
معاون.بهداشتی     دانشگاه.پزشکی.بوشهر     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     کنترل.شیوع.کرونا    

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >