مسئول آزمایشگاه‌های دشتستان:
۹۰۰۰ تست کووید ۱۹ در آزمایشگاه تشخیص مولکولی دشتستان انجام شده است

5 ارديبهشت 1400
مسئول آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از آغاز به کار آزمایشگاه ویژه کرونا در دشتستان از مردادماه سال گذشته تاکنون ۹ هزار تست کووید ۱۹ در این آزمایشگاه انجام شده است.

امین رضا جهانبخش افزود: مرکز تشخیص مولکولی شهید غلامرضا فخری «شهید مدافع سلامت» برازجان که با همت خیرین و تلاش بهداشت و درمان شهرستان راه‌اندازی شده، دومین آزمایشگاه مجهز و فعال در استان بوشهر، برای انجام تست بیماری کووید ۱۹ است.
جهانبخش تصریح کرد: در این  مرکز، علاوه بر نمونه‌های دشتستان،  نمونه‌های آزمایشگاهی از شهرستان‌های گناوه و دیلم نیز دریافت و مورد آزمایشگاه تشخیص مولکولی بیماری کرونا قرار می‌گیرند.
مسئول آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان اظهار کرد: روزانه به صورت میانگین ۱۰۰ نمونه آزمایش (pcr) از مراکز ۱۶ ساعته، بیمارستان‌ها و مراکز تست گیری به این مرکز ارسال می‌شود و در مدت ۲۴ ساعت نتیجه این آزمایش‌ها به مراکز نمونه‌گیری اعلام می‌گردد و همچنین به صورت پیامک نیز برای افراد نیز ارسال می‌شود.
جهانبخش همچنین گفت: این آزمایشگاه با همت خیرین و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان  با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال  با امکانات و تجهیزات به روز مجهز و راه‌اندازی شده است.
وی بیان کرد: قبل از راه‌اندازی آزمایشگاه مولکولی کرونا در دشتستان، نمونه‌ها با یک روند طولانی چند روزه به سایر نقاط کشور ارسال می‌شد.
 مسئول آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: سرعت بیماریابی و سرعت بخشی  در روند درمان و جلوگیری از شیوع و تکثیر بیشتر در جامعه برای سه شهرستان دشتستان، گناوه و دیلم از نتایج مثبت این مرکز است.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
آزمایشگاه     تست.کرونا     امین‌رضا.جهانبخش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >