دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
تنها راه برای جلوگیری از پیک‌های بعدی کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/ گزارش تصویری

5 ارديبهشت 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تنها راه برای جلوگیری از پیک‌های بعدی کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

دکتر سعید کشمیری صبح یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: برای حفاظت مردم در برابر بیماری هیچ راهی جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پیشگیری نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه باید تمامی رفتار و اعمالمان با محوریت پیشگیری از کرونا و انتقال بیماری باشد افزود: سیستم بهداشتی به‌تنهایی نمی‌تواند در پیشگیری از بیماری موفق شود.
وی تصریح کرد: باید ۸۰ درصد جمعیت در کشور واکسن بزنند تا بیماری کرونا تقریباً کنترل شود، درحالی‌که تا رسیدن به این عدد زمان زیادی به طول خواهد کشید و در بهترین و ایده‌آل‌ترین حالت شاید یک سال طول بکشد.
دکتر کشمیری افزود: تا زمانی که واکسیناسیون کرونا به نقطه ایده‌آل برسیم فاصله زمانی زیادی داریم و تنها راه برای مقابله با کرونا پیشگیری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه اکثر بیمارستان‌های استان بوشهر پر هستند و تنها در یکی از بیمارستان‌ها 170 بیمار بستری است اضافه کرد: هر بیمار کرونایی بستری در ICU ، 25 لیتر در دقیقه اکسیژن لازم دارد به‌گونه‌ای که برای درمان بیماران کرونایی در بیمارستان بوشهر فقط 2 میلیون لیتر اکسیژن مصرف می‌کنیم.
دکتر کشمیری افزود: استان بوشهر جزو چند استان در کشور است که دیگر حالت افزایشی بیماری کرونا را ندارد ولی این حالت شکننده است و هرلحظه با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی امکان به وجود آمدن موج بعدی بیماری وجود دارد.
وی با اشاره به ویروس کرونای جهش‌یافته هندی گفت: برای جلوگیری و پیشگیری از ورود ویروس کرونای جهش‌یافته هندی به استان بوشهر باید تمام راهکارهای لازم برای جلوگیری و پیشگیری از ورود ویروس جهش یافته جدید کرونا تحت عنوان هندی به استان بوشهر به کار گرفته شود.
دکتر کشمیری افزود: ادارات، اصناف و خانواده‌ها باید پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و نباید بگذاریم فشار بیش از این بر روی کادر بهداشت و درمان وارد شود زیرا موجب از کار افتادن سیستم بهداشتی و درمانی می‌شود.


انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     کووید19     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >