معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
واکسینه ۹۲۶۰ نفر در استان بوشهر علیه کرونا / ۳۰ درصد کل مبتلایان به کرونا مربوط به فروردین امسال است

5 ارديبهشت 1400
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از واکسینه شدن ۹ هزار و ۲۶۰ نفر در این استان علیه ویروس کرونا تاکنون خبر داد.

دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون از سوی بخش‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ۲۰۷ هزار و ۸۰۷ مورد بازرسی انجام شده است.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر از معرفی ۱۷ هزار و ۷۸۰ مورد از بخش‌های متخلف به دستگاه‌های قضایی خبر داد و گفت: هفته گذشته ۳ هزار و ۲۰۰ بازرسی و نظارت انجام شد که به صورت متوسط ۸۵ درصد رعایت می‌کردند.
وی از پلمب ۷۵ واحد در هفته گذشته که مورد بهداشتی را رعایت نمی‌کردند خبر داد و افزود: بیش از هزار و ۷۰۰ مورد واحد متخلف در بی‌توجهی به پروتکل بهداشتی نیز پلمب شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش ۶ برابری تعداد بیماران کرونایی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تعداد بیماران کرونایی در آذرماه سال قبل حدود ۶۰۰ نفر بود که این رقم در فروردین‌ماه امسال به ۱۰ هزار نفر رسید.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر با بیان اینکه ۳۰ درصد کل مبتلایان به کرونا مربوط به فروردین امسال است اضافه کرد: در ۱۴ ماه گذشته در استان بوشهر ۳۳ هزار و ۴۵۰ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بیشتری مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه و جم گزارش‌شده است.
رئیس مرکز بهداشت استان بوشهر جلوگیری از انتشار ویروس کرونای هندی را مورد تأکید قرار داد و افزود: استان بوشهر در مقابله با ویروس جهش یافته انگلیسی موفق عمل کرد که امید می‌رود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، زمینه پیشگیری و جلوگیری از ویروس کرونا هندی فراهم شود.
دکتر خواجه‌ئیان به واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۲۶۰ نفر در استان علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند و در ۴ روز گذشته ۳ هزار و ۳۰۰ نفر این واکسن دریافت کرده‌اند و برخی هم مرحله دوم این واکسن تزریق کرده‌اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه طرح واکسیناسیون بر اساس برنامه انجام می‌شود گفت: حق هیچ فرد و شخصیتی در شهرستان‌های استان بوشهر در دریافت واکسن کرونا ضایع نمی‌شود.
دکتر خواجه‌ئیان از تحویل محموله جدید واکسن کرونا به استان خبر داد و خاطرنشان کرد: امید است تزریق واکسن کرونا وارد فاز دوم شود و در آینده نزدیک سالمندان و بیماران مزمن علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    معاون.بهداشتی     دانشگاه.پزشکی.بوشهر     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ئیان     کنترل.شیوع.کرونا     واکسن.کرونا    

تاریخ بروز رسانی:   5 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >