هفته سلامت درمرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر

11 ارديبهشت 1400
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: بی‌تردید، سلامتی یکی از مهم‌ترین نعمت‌های پروردگار متعال برای انسان‌ها به شمار می‌رود.

دکتر عاطفه اسفندیاری درگفتگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: امسال هفته سلامت را در حالی آغاز می‌کنیم که بیشتر از هر سال دیگری مفهوم و اهمیت سلامت در همه ابعاد آن برای تک تک افراد قابل درک بوده  و ارتباط عمیق آنها با کارکنان بهداشتی درمانی و یا بهتر بگویم مدافعان سلامت، به ظهور رسیده است. ‌
وی تصریح کرد: شیوع بیماری کووید 19 در دنیا طی سال گذشته نیز از شیوع بیماری کووید 19 بیش از پیش ارزش سلامتی را بر همگان آشکار کرد و از ارزش این نعمت بزرگ و بی‌جایگزین، پرده برداشت و اهمیت خدمات پاسداران حریم سلامت را روشن‌تر کرد.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر عنوان کرد: هفته سلامت را به آحاد مردم، خصوصاً تلاشگران فداکار این عرصه در اقصی نقاط استان، تبریک می‌گوئیم و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عزیز مدافع سلامت و آرزوی غفران الهی برای همه آنان از درگاه پروردگار مهربان مسألت می‌نمائیم.
سوپروایزر آموزش سلامت مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: در یک سال اخیر، ساکنان کره خاکی، آشکارا دیدند فقدان سلامتی می‌تواند جوانب مختلف حیات بشر را تحت الشعاع قرار دهد و از دست رفتن آسایش و محروم ماندن از زیبایی‌های زندگی را به دنبال بیاورد.
آمنه خدادادی عنوان کرد: همراهی با مدافعان سلامت، مشارکت اجتماعی، همدلی و وفاق ملی، آموزه‌های دینی و پیوند نهادهای مذهبی و نظام سلامت، ارتقای نظام شبکه بهداشتی درمانی و مراقبت‌های بهداشتی اولیه، رسانه‌ها، آموزش و فرهنگ سازی، پژوهش، فناوری، پشتیبانی و مانع زدایی از تولید و مشارکت‌های بین بخشی و مسئولیت اجتماعی ازعناوین روزشمار هفته سلامت می‌باشد.
وی اشاره کرد: از اقدامات مهم این هفته در بیمارستان قدردانی و تجلیل از کارکنان بهداشت و درمان می‌باشد که در این راستا طی برنامه‌های مختلف و با همکاری تیم مدیریت از تعدادی پرستاران و پزشکان زحمتکش در عرصه سلامت با دادن تشویقی و اهدا هدایا تقدیر گردید.
 خدادادی ادامه داد: همچنین برپایی ایستگاه سلامت و اطلاع رسانی عمومی در مورد بیماریهای شایع و کرونا و ارائه راهکارهای خودمراقبتی در این مورد و اهدا پکیج‌های بهداشتی به مراجعین از اقدامات صورت پذیرفته در این مرکز می‌باشد.
وی در تشریح بخش دیگری از برنامه‌های هفته سلامت تصریح کرد: ساخت کلیپ و نماهنگ، پخش پیامهای بهداشتی خودمراقبتی از طریق سیستم برای پرسنل، اطلاع رسانی و نصب پوستر و بنر در بیمارستان از اهم برنامه‌های این هفته می‌باشد.
سال جاری  به عنوان "سال جهانی مدافعان سلامت" نام گذاری و شعار روز جهانی بهداشت و هفته سلامت امسال نیز "ساخت جهانی عادلانه‌تر و سالم‌تر " انتخاب شده است.

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     بیمارستان.خلیج.فارس     بوشهر     دکتر.عاطفه.اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   11 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >