دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر:
لزوم اقدامات پیشگیرانه برای پیشگیری از موج جدید کرونا در استان بوشهر/ گزارش تصویری

19 ارديبهشت 1400
بوشهر- دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر گفت: پارسال موج اصلی کرونا در استان بوشهر، از عید فطر استارت خورد و اوج آن نیز خرداد بود پس باید از هم‌اکنون به فکر اقدامات پیشگیرانه باشیم.

دکتر سعید کشمیری در هفتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا از تصمیم ستاد کرونا اظهار داشت: در کشور ۴ موج بیماری کرونا داشتیم که موج آخر آن روند نزولی گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از روند نزولی موج چهارم بیماری کرونا در استان بوشهر خبر داد و افزود: این شرایط استان نشان از همکاری خوب اصناف، ادارات، تبلیغات و فرهنگ‌سازی دارد.
دکتر کشمیری اضافه کرد: از هفته گذشته میزان ورودی بیمارستان‌های استان بوشهر ۳۰ درصد و میزان مرگ‌ومیرها نیز کاهش چشمگیری داشته است که امیدواریم در هفته‌های آینده میزان ابتلا و فوتی بیش از این کاهش یابد.
وی بیان داشت: دفن متوفیان کرونایی، باید در عمق ۲ متر و ۲۰۰ سانتی‌متری با رعایت پروتکل‌ها و دور از محیط مسکونی انجام گیرد، پس دفن آن‌ها در بقاع متبرکه در شهر بوشهر و بهشت صادق که نزدیک محیط عمومی و مسکونی است ممنوع است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: تا دو روز قبل واکسیناسیون ۱۷ هزار و ۳۰ نفر در دو شیفت انجام‌گرفته است.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان افزود: ۲۱۸ هزار و ۸۵۸ مورد بازرسی در استان بوشهر انجام‌گرفته و ۱۸ هزار و ۴۳۳ مورد نیز تشکیل پرونده شده که منجر به هزار و ۶۰۹ مورد پلمپ شده است.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   19 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >