دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه به بهره‌برداری رسید

21 ارديبهشت 1400
دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرستان گناوه بااعتبار ۵۰ میلیارد ریال در آیینی با حضور مسئولان و خیرین به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه؛ فرماندار شهرستان در این آیین گفت: ساختمان و دستگاه اکسیژن ساز یکی از نیازهای مهم بیمارستان در دوران کرونایی بوده‌ که باهمت و مشارکت خیرین و کمک‌های دولت محقق شد.
غلامرضا مهرجو افزود: محل نصب و استقرار دستگاه و تجهیزات اکسیژن ساز بیمارستان نیاز به ساختمان داشت که خیرین آن را تقبل کرده و در زمینی به مساحت ۱۱۲ متر زینا اقدام به احداث آن کردند.
وی اظهارداشت: اعتبار خرید و تجهیز دستگاه اکسیژن ساز از منابع استانداری و دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و شهرستان گناوه تامین شده است.
فرماندار گناوه گفت: خیرین این شهرستان در کارهای عام‌المنفعه به‌ویژه در عرصه سلامت و دوران کرونا پیشگام بوده‌اند و تاکنون کمک‌های شایانی به بیمارستان کرده‌اند.
وی بیان کرد: نهادها و موسسه‌های اقتصادی درآمدزا در شهرستان باید نسبت به مسئولیت‌های اجتماعی خود در قبال مردم احساس مسئولیت و مشارکت کنند.
امام جمعه گناوه گفت: مجمع خیرین سلامت شهرستان نیز تاکنون در زمینه نیازهای کادر درمانی و تجهیزات بیمارستانی کمک‌های شایانی کرده‌است.
حجت‌الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی افزود: با توجه به نیاز بیمارستان به آمبولانس و توسعه بخش آی سی یو، مجمع خیرین سلامت تلاش خود را در تامین آن بکار خواهد بست.
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: این بیمارستان پیش از دوران کرونا نیاز به دستگاه اکسیژن داشت و در شرایط به وجود آمده نیاز آن بیشتر شد که با بهره‌برداری از آن، حمل‌ونقل کپسول اکسیژن حذف و کل بخش‌ها و تخت‌ها از طریق لوله‌کشی به دستگاه مرکزی اکسیژن ساز متصل شدند.
دکتر علی دریانورد افزود: اعتبار احداث ساختمان دستگاه از محل کمک خیرین تامین شده‌ و خرید تجهیزات آن توسط دانشگاه علوم پزشکی، استانداری بوشهر و مسئولان شهرستان صورت گرفته است.
وی بیان کرد: ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت ساختمان و خرید تجهیزات دستگاه اکسیژن ساز این بیمارستان هزینه شده است.
رئیس بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: دستگاه اکسیژن ساز با حجم کارکرد ۶۰۰ لیتر در دقیقه به بخش‌های بیمارستان اکسیژن‌رسانی می‌کند و دارای مخزن یک هزار و ۵۰۰ لیتری است که مداوم فعال است.

انتهای پیام/م.ک ۴۰۳۰م

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بهره.برداری     دستگاه.اکسیژن.ساز     فرماندار     غلامرضا.مهرجو     اما.جمعه     حجت‌الاسلام.سیدعبدالهادی.رکنی‌حسینی    
دکتر.علی.دریانورد     بیمارستان.امیرالمومنین(ع)     شهرستان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >