مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس:
آینده موزه‌ها در گرو بازبینی و تصور دوباره است

28 ارديبهشت 1400
مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس گفت: برای داشتن آینده روشن‌تر موزه‌ها باید اهداف، برنامه‌ها و خط‌مشی موزه‌ها مورد بازبینی و تصور مجدد قرار بگیرد.

میلاد آزموده ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی موزه‌ها به موزه‌داران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ کشور، اضافه کرد: شعار جهانی روز موزه‌ها به‌درستی «آینده موزه‌ها: بازیابی و تصور دوباره" انتخاب‌شده است که اگر موزه‌ها در راستای این شعار عمل کنند، قطعاً آینده‌ای روشن‌تر خواهند داشت.
وی افزود: موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس به‌عنوان تنها موزه دانشگاهی در استان بوشهر نیز در همین راستا برنامه‌ریزی‌هایی برای بازبینی اهداف، برنامه‌ها و خط‌مشی‌ها نموده است و با تغییرهای راهبردی سعی دارد همگام با سایر موزه‌ها در جهان به سمت آینده‌ای که پیشروی این مکان‌های علمی و فرهنگی است، گام بردارد.
مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس با اشاره به اهمیت عدالت در دسترسی همه علاقه‌مندان به موزه‌ها، گفت: در این موزه برای رسیدن به هدف عدالت در دسترسی علاقه‌مندان به داشته‌های موزه‌ها، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است و در تلاشیم با تمام توان از ظرفیت‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به این هدف استفاده کنیم.
آزموده افزود: به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی، نشست‌های علمی تخصصی با حضور کارشناسان برجسته بین‌المللی و رونمایی از کتاب‌های منتشرشده با همکاری موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس و رونمایی از تور مجازی این موزه برنامه‌ریزی‌شده است که در آینده نزدیک این برنامه‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید.
موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس تنها موزه دانشگاهی و مشارکتی استان بوشهر است که در سال ۱۳۹۷ به ثبت ملی و بین‌المللی رسید و در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان یکی از موزه‌های برتر در حوزه موزه‌های مشارکتی برگزیده شد.انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
موزه.تاریخ.پزشکی     روز.جهانی.موزه     موزه.خلیج.فارس     میلاد.آزموده    

تاریخ بروز رسانی:   28 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >