به علت وضعیت کرونایی شهرستان دشتستان؛
تبلیغات نامزدهای انتخابات در سالن‌ها و فضاهای سرپوشیده ممنوع است

5 خرداد 1400
فرماندار دشتستان گفت: سخنرانی و تبلیغات نامزدهای انتخابات در سالن‌ها و فضاهای سرپوشیده به علت وضعیت کرونایی شهرستان دشتستان ممنوع است.

فتح اله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان با اعلام اینکه بیماری کرونا همچنان وجود دارد، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که بیماری کرونا همچنان وجود دارد و روزانه در سراسر کشور قربانی می‌گیرد و افراد زیادی با این ویروس خطرناک دست و پنجه نرم می‌کنند.
نوروزی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان باید سرلوحه زندگی ما باشد چون عادی انگاری و عدم رعایت اصول بهداشتی عواقب ناگواری دارد و باعث شیوع بیشتر ویروس و بالا رفتن آمار ابتلا و مرگ‌ومیر می‌شود.
وی تصریح کرد: گرچه آمار مبتلایان تا حدودی نزولی شده است اما این وضعیت بسیار شکننده است و با سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورات بهداشتی امکان ورود به وضعیت قرمز وجود دارد.
فرماندار دشتستان با اشاره به شروع واکسیناسیون در کشور ابراز داشت: خوشبختانه با تدابیر خاص دولت، واکسیناسیون تعدادی از هم‌وطنان طبق اولویت‌بندی انجام شده و امید است در آینده‌ای نه چندان دور واکسیناسیون عمومی نیز آغاز شود و بر همه دستگاه‌های اجرایی لازم است با بهداشت و درمان در رابطه با این موضوع همکاری نمایند.
نوروزی افزود: اطلاع‌رسانی به گروه‌های هدف و عموم مردم در رابطه با واکسیناسیون باید گسترده باشد و بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های ذیربط اهتمام لازم را داشته باشند.
وی تأکید کرد: نظارت و بازرسی‌های تیم‌های گشت مشترک در مرکز و سایر بخش‌های شهرستان در مورداستفاده از ماسک در پارک‌ها، مراکز تجمعی و همچنین صنوف باید با برنامه‌ریزی اصولی و به صورت دقیق و مستمر انجام شود.
فرماندار دشتستان بیان داشت: برپایی هرگونه تجمع در اماکن تفریحی و غیره ممنوع است و شبکه بهداشت و درمان، اماکن، ناجا نظارت جدی بر پارک‌ها، شهربازی‌ها، فضاهای ورزشی و ... داشته باشند.
نوروزی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در وسایل نقلیه عمومی تأکید و ابراز داشت: فعالیت وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و غیره باید با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی همراه باشد و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.
وی فعالیت شهربازی‌های روباز را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و افزود: فعالیت شهربازی‌های سرپوشیده، ممنوع است و شهربازی‌های روباز نیز در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی بسته خواهند شد.
فرماندار دشتستان خاطرنشان کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها باید طبق بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها عمل کنند و رعایت توصیه‌های بهداشتی را سرلوحه قرار دهند و با ادارات و بانک‌هایی که دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهد شد.
نوروزی با اشاره به ورود کشور به فضای انتخاباتی ابراز داشت: مسئولین ستادها باید با ستاد انتخابات فرمانداری هماهنگی لازم را داشته باشند و اگر بدون هماهنگی ستادی برپا شود، بدون هیچ‌گونه مماشاتی تعطیل خواهند شد.
وی همچنین اظهار کرد: ادارات شهرستان مانند آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان سالن‌های سربسته خود را در اختیار هیچ‌کدام از نامزدهای انتخابات نباید قرار دهند.
نوروزی افزود: تبلیغات کاندیدهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید طبق شیوه‌نامه‌های ستاد کرونا انجام شود و با هرگونه تخلف در این رابطه برخورد قانونی خواهد شد.
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: اگر مجوزی برای برگزاری ستاد انتخاباتی صادر شود، می‌توانند فقط در خیابان فردوسی شهر برازجان ستادهای تبلیغاتی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا فعالیت کنند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فرماندار.دشتستان     فتح.اله.نوروزی     تبلیغات.انتخابات    

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >