رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان:
میزان استفاده شهروندان و اصناف غیر مواد غذایی از ماسک در دشتستان کاهش‌یافته است

5 خرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: میزان استفاده شهروندان و اصناف غیر مواد غذایی از ماسک در اردیبهشت‌ماه نسبت به ماه قبل در شهرستان دشتستان کاهش داشته است.

ماریا خویش دوست در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان دشتستان افزود: متأسفانه با بررسی و بازدیدهایی که توسط بازرسان بهداشت محیط و تیم‌های گشت مشترک در سطح شهرستان از مراکز تجمعی، معابر عمومی و پاساژها داشته‌اند، نشان دهنده کاهش استفاده شهروندان و اصناف از ماسک بوده است.
خویش دوست اظهار کرد: فاز دوم واکسیناسیون عمومی در شهرستان دشتستان نیز هم‌زمان با سراسر استان بوشهر آغاز شده و افراد ۷۰ سال به بالا در حال انجام واکسیناسیون می‌باشند.
وی تصریح کرد: مراسمات تشییع همچنان در برخی مناطق شلوغ است و این موضوع می‌تواند زنجیره انتقال را گسترش دهد، چنانچه ۲۹ درصد موارد مرگ‌ومیر استان مربوط به دشتستان است.
خویش دوست بیان کرد: از شیوع کرونا در شهرستان تاکنون بیش از ۲۸ هزار نفر تست کرونا انجام داده‌اند و ۹ هزار و ۶۱۳ نفر از این تعداد مثبت شده‌اند و برای ۱۱۸ نفر از هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت شهرستان نمونه‌گیری انجام شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان در خصوص بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی گفت: از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از ۵۰ هزار و ۲۷۴ مورد بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط انجام‌گرفته که ۳ هزار و ۵۲۸ واحد صنفی به مراجع قضایی معرفی و از این موارد ۳۱۲ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب شده‌اند.
خویش دوست همچنین گفت: با توجه به وضعیت رنگ‌بندی شهرستان (نارنجی) فقط گروه مشاغل یک و دو می‌توانند فعالیت داشته باشند و در گروه مشاغل ۳، استخرهای شنا، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی با تعداد ۳۰ نفر و صرفاً نوبت دهی قبلی مجاز به فعالیت هستند و فعالیت پارک‌های سرپوشیده ممنوع است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان به شهروندان توصیه کرد: با توجه با اینکه فاز دوم واکسیناسیون عمومی آغاز شده و افراد ۷۰ سال به بالا در حال انجام واکسیناسیون می‌باشند تا رسیدن به ایمنی جمعی باید همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را رعایت نماییم تا ضمن حفظ سلامت افراد جامعه، وارد پیک بعدی نشویم.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     ستاد.کرونا.دشتستان     اردیبهشت     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >