نشست‌های علمی فرهنگی در موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر برگزار می‌شود

6 خرداد 1400
نشست‌های علمی فرهنگی با هدف ترویج علم و با استفاده از اساتید ملی و بین‌المللی در موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس برگزار می‌شود.

مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، گفت: با هدف ترویج علم و عدالت در دسترسی به مطالب علمی روز، نشست‌های علمی فرهنگی در موزه تاریخ پزشکی بوشهر برنامه‌ریزی شده است.
میلاد آزموده افزود: در این سری از نشست‌ها ضمن برگزاری سخنرانی‌های علمی و آموزشی توسط اساتید برجسته کشوری و بین‌المللی، رونمایی از دو کتاب ارزشمند و رونمایی از تور مجازی موزه، گالری دکتر هوشنگ کدیور نیز افتتاح می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این نشست‌ها از 8 الی 10 تیرماه برگزار می‌شوند، اظهار کرد: این نشست‌ها با استفاده از امکانات سایت موزه تاریخ پزشکی به‌صورت اینترنتی برگزار خواهد شد و علاقمندان می‌توانند در تاریخ‌های فوق از ساعت 10 الی 12 با مراجعه به آدرس اینترنتی vc.medhisrory.ir در این نشست‌ها شرکت کنند.
مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر در مورد برنامه‌های روز اول خاطر نشان کرد: در اولین روز این نشست‌ها سخنرانی دکتر حمید رضا نمازی با موضوع اهمیت موزه‌های تاریخ پزشکی در سپهر علوم انسانی سلامت، رونمایی از کتاب زمین‌شناسی پزشکی خلیج فارس و افتتاح گالری دکتر هوشنگ کدیور از جمله برنامه‌های روز اول این نشست‌ها است.
آزموده در مورد برنامه‌های روز دوم گفت: یک‌شنبه ۹ خرداد در دومین روز این نشست‌ها رونمایی از تور مجازی موزه و سخنرانی دکتر سامان حیدری گوران با موضوع نقش حوضه‌ی خلیج فارس در گسترش انسان نخستین، اواخر دوره پلیستوسن برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان‌کرد: در آخرین روز این نشست‌ها نیز رونمایی از کتاب بوشهر شهر، جامعه و تجارت ۱۹۷۴ - ۱۷۹۷ و سخنرانی آرش دولت آبادیان با موضوع دیرین آسیب‌شناسی برگزار می‌شود.
این مقام مسئول گفت: حضور در این نشست‌ها رایگان و برای حضور در آن نیاز به استفاده از نرم‌افزار خاصی نیست و با تمام دستگاه‌هایی که امکان بازکردن لینک را دارند، شرکت در نشست‌ها امکان‌پذیر است.
موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر دومین موزه در ایران و هفتمین موزه از نوع خود در آسیاست که به ثبت رسیده و در سال ۱۳۹۸ به عنوان دومین موزه تاریخ پزشکی به ثبت رسیده است.
انتهای پیام/م.پ.1025
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 کلمات کلیدی:
موزه.تاریخ.پزشکی     نشست.علمی.فرهنگی     مدیر.موزه     میلاد.آزموده    

تاریخ بروز رسانی:   6 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >