رییس مرکز تحقیقات طب گرمسیری و عفونی خلیج‌فارس بوشهر:
فاز سوم کار آزمایی واکسن ایرانی کرونا در استان بوشهر اجرایی می‌شود

8 خرداد 1400
رییس مرکز تحقیقات طب گرمسیری و عفونی خلیج‌فارس بوشهر گفت: مرحله سوم طرح کار آزمایی واکسن کووایران برکت در استان بوشهر اجرایی می‌شود.

 دکتر کتایون وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خوشبختانه با فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم از هفته‌های آتی شاهد عملیاتی شدن این طرح ملی در استان بوشهر خواهیم بود.
شهروندان داوطلبان در این پروژه ملی مشارکت نمایند
مجری طرح آزمایشی واکسن ایرانی برکت در استان بوشهر با اشاره به اجرا شدن فاز سوم کار آزمایی واکسن کووایران برکت در ۶ شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان و بوشهر، افزود: از عموم شهروندان علاقه‌مند درخواست می‌شود تا به شکل داوطلب برای به سرانجام رسیدن این طرح ملی مشارکت نمایند.
وی بابیان اینکه این واکسن در هفته‌های آتی بر روی داوطلبین تزریق می‌شود، عنوان داشت: برای تسریع در تکمیل فاز تحقیقاتی واکسن ایرانی برکت، داوطلبان مشارکت در این طرح می‌توانند با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ تماس حاصل نموده یا با استفاده از سامانه پیام‌رسان آی گپ در این طرح شرکت نمایند.
دکتر وحدت تصریح کرد: پس از غربالگری اولیه، همکاران ما با افراد داوطلب واجد شرایط تماس گرفته و زمان و مکان دقیقی که باید برای انجام معاینات و آزمایش‌های اولیه مراجعه نمایند را به آنان اطلاع خواهند داد.
متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس پروتکل اعلامی وزارت بهداشت، افراد ۱۸ تا ۷۵ ساله که دارای بیماری مزمن کنترل نشده مانند دیابت، زنان باردار، افرادی که در حال حاضر درگیر با کرونا باشند و مواردی از این قبیل امکان حضور در این مطالعات را ندارند، اطلاعات تکمیلی از طریق سامانه ۴۰۳۰ و همچنین سامانه پیام‌رسان آی گپ در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/م.پ-۱۰۲۵

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کار.آزمایی.واکسن     کووایران.برکت     دکتر.کتایون.وحدت     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   8 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >