دبیر کمیته اجرایی تست انسانی واکسن کوو ایران برکت در استان بوشهر:
فاز سوم اثربخشی واکسن کوو برکت از هفته آینده در بوشهر آغاز می‌شود

9 خرداد 1400
دبیر کمیته اجرایی تست انسانی واکسن کوو ایران برکت در بوشهر گفت: فاز سوم بررسی و اثربخشی ایمنی این واکسن از هفته آینده در استان بوشهر آغاز می‌شود.

دکتر امیر حسین دارابی در نشست هماهنگی آغاز طرح آزمایشی واکسن ایرانی برکت در استان بوشهر اظهار داشت: ثبت‌نام از داوطلبان دریافت واکسن کوو ایران برکت در مرحله سوم طرح کار آزمایی این واکسن در استان بوشهر آغاز شده است.
 وی ادامه داد: شرایط و زیرساخت‌های لازم برای عملیاتی شدن مرحله سوم طرح کار آزمایی واکسن کووایران برکت در این استان فراهم‌شده است و این مهم در هفته آینده اجرایی خواهد شد.
دکتر دارابی بیان کرد: تمام علاقه‌مندان به تزریق واکسن برکت در رده سنی ۱۸ تا ۷۵ سال در شهر بوشهر که از طریق سامانه ۴۰۳۰ ثبت‌نام کرده‌اند به صورت داوطلب در این مطالعه شرکت دارند.
دبیر کمیته اجرایی طرح آزمایشی واکسن ایرانی برکت در استان بوشهر افزود: بوشهر در کنار ۵ شهر تهران، کرج، مشهد، شیراز و اصفهان برای این کار آزمایی انتخاب شده است.
 دکتر دارابی تأکید کرد: افراد شرکت‌کننده پس از معاینه از سوی پزشک اگر شرایط لازم را داشته باشند واکسن دریافت می‌کنند و در غیر این صورت از طرح خارج می‌شوند.
 وی بیان کرد: در فاز اول ورود به این مطالعه، از هر ۴ نفر سه نفر واکسن دریافت می‌کنند و یک نفر دارونما دریافت می‌کند تا بتوان میزان اثربخشی واکسن را بهتر بررسی کرد.
 دبیر کمیته اجرایی تست انسانی فاز سوم کار آزمایی بالینی برکت در استان بوشهر گفت: مطالعه جدا از سند ملی واکسیناسیون و واکسیناسیونی است که هم‌اکنون در استان و در گروه‌های سنی مختلف از طریق سامانه اعلام و ثبت‌نام می‌شود.
 دکتر دارابی بیان کرد: به آن عده افرادی که در این مطالعه اعلام آمادگی می‌کنند اطلاع داده می‌شود که در زمان‌های مشخص به محل در نظر گرفته‌شده مراجعه کنند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دبیر.کمیته.اجرایی     واکسن.کووایران.برکت     دکتر.امیرحسین.دارابی     فاز.سوم.واکسن     تست.انسانی     استان.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   9 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >