استاندار بوشهر:
با انتقال محموله‌های جدید، تزریق واکسن سرعت بیشتری می‌گیرد

11 خرداد 1400
استاندار بوشهر گفت: ۷۵ درصد از جمعیت ۷۰ سال به بالای استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند که با انتقال محموله‌های جدید، تزریق واکسن سرعت بیشتری می‌گیرد.

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت کرونا در استان بوشهر با گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل و ایام ۱۴،۱۵ و ۱۶ خرداد اظهار داشت:  در برگزاری مراسم این ایام باید تمام شیوه‌نامه‌های کرونایی مورد توجه قرار بگیرد و بیشتر مراسم در فضای مجازی، صدا و سیما و شبکه‌های مجازی برگزار ‌شود.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر تعطیلی ۳ روز یاد شده را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، ترددهای بین استانی از ۱۲ ظهر چهارشنبه ۱۲ خرداد تا دوشنبه ۱۷ خرداد ممنوع است .
استاندار بوشهر با بیان اینکه تردد خودروهای شخصی به شهرهای مختلف از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ممنوع است گفت: تردد به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه یک میلیون تومانی و شهرهای با وضعیت زرد هم جریمه پانصد هزار تومانی به همراه دارد.
گراوند با اشاره به اینکه خرداد ماه سال گذشته استان بوشهر گرفتار پیک و اوج ابتلا به کرونا شد تصریح کرد: با توجه به اینکه وارد فصل گرما شده‌ایم باید مراقبت‌های لازم در راستای پیشگیری از کرونا انجام شود تا مانند سال گذشته گرفتار موج ابتلا و فوتی‌ها نشویم.
وی کوچکترین سهل‌انگاری در عدم مراقبت از شیوه‌نامه بهداشتی را خطرآفرین دانست و افزود: در شرایط آب و هوایی، فصل گرما و استفاده مکرر از کولر و وسایل خنک کننده باید تهویه هوا مورد توجه قرار گرفته ولی به سبب رطوبت و افزایش دما امکان باز کردن پنجره در منازل وجود ندارد از این نظر باید مراقبت‌های لازم مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این استان از موج چهارم کرونا عبور کرده است تصریح کرد: در پیک چهارم کرونا در مدت ۲ ماه بیش از ۳۰۰ نفر جان باختند ولی اکنون شیب ابتلا نزولی شده که نیاز به مراقبت ویژه دارد.
گراوند با بیان اینکه نباید اجازه ورود به پیک پنجم کرونا در استان داده شود گفت: این امر نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌های مربوطه و رعایت و نظارت جدی بر پروتکل‌های بهداشتی است چراکه کوچکترین ساده‌انگاری در این زمینه خسارت جبران‌ناپذیری به همراه دارد.
وی به طرح واکسیناسیون اشاره کرد و با بیان اینکه تاکنون حدود چهل هزار نفر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند خاطر نشان کرد: تزریق واکسن به معنی ایمنی کامل و مصونیت از ابتلا به کرونا نیست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی همه مردم حتی کسانیکه واکسن را دریافت کردند ضروری است.
استاندار بوشهر روند مطلوب تزریق کرونا در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: با تولید واکسن داخلی، ضمن افزایش سهمیه‌های استان روند واکسیناسیون سرعت بیشتری می‌گیرد.
وی با بیان اینکه این استان در معرض خطر آلوده به ویروس جهش یافته است تصریح کرد: بیش ۴ استان در معرض خطر گونه‌های کرونا هندی و آفریقایی است و گونه‌های جدید کرونا استان بوشهر را تهدید می‌کنند.

انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     استاندار     عبدالکریم.گراوند     کووید19    

تاریخ بروز رسانی:   11 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >