رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
رعایت دستورات بهداشتی به‌عنوان تنها راهکار حفظ سلامت عمومی، ضرورتی جدی است

23 خرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات، رعایت دستورات بهداشتی به‌عنوان تنها راهکار حفظ سلامت عمومی، ضرورتی جدی است.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: تبلیغات نامزدهای انتخابات پیش رو اعم از انتخابات ریاست جمهوری و همچنین شوراهای شهر و روستا در کشور رسماً آغازشده بر همین اساس توصیه و تأکید می‌شود دستورالعمل‌های بهداشتی در جریان انتخابات و به‌ویژه در تبلیغات نامزدها موردتوجه قرار گیرد.
وی بیان کرد: بی‌تردید برگزاری باشکوه انتخابات و تشویق جهت حضور و مشارکت آحاد مردم امری لازم و اجتناب‌ناپذیر است اما در شرایط کرونایی در مسیر انجام این مهم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.
 رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: ستاد انتخابات کشور با همکاری استانداران و فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه، مسئولیت نظارت و مراقبت از اجرای ضوابط پروتکل‌های بهداشتی را بر عهده دارند.
وی همچنین گفت: برای نخستین بار است که رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی نوعی تخلف انتخاباتی تلقی شده و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، مانند سایر تخلفات احتمالی انتخاباتی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت به‌طوری‌که در مرحله اول تذکر کتبی به مسئولین و نامزد متخلف داده‌شده و در صورت تکرار تخلف، ممنوعیت و قطع ارائه هرگونه خدمات به نامزدها را در پی خواهد داشت.
خویش دوست تأکید کرد: بر اساس پروتکل برگزاری انتخابات ۱۴۰۰، برگزاری مراسم استقبال از نامزدها، راه‌اندازی کارناوال‌ها، تجمع‌های تبلیغاتی و هرگونه تجمع در فضای سربسته مطلقاً ممنوع است.
وی گفت: همچنین طبق پروتکل ابلاغی، هرگونه تجمع انتخاباتی، مراسم سخنرانی، گفت‌وگو و مناظره در مکان‌های سربسته از قبیل مساجد، سالن‌های اجتماعات، تالارهای پذیرایی و سالن‌های ورزشی ممنوع بوده و این‌گونه برنامه‌ها باید در فضای باز و البته مشروط و مطابق با شیوه‌نامه باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: طبق مصوبات اعلامی، تجمعات انتخاباتی در فضاهای باز نیز باید با استفاده از ماسک، رعایت فاصله و حداکثر یک‌سوم ظرفیت هر مکان انجام شود و همچنین مسئولین باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که قبل و بعد از مراسم در ورودی‌ها و فضاهای جنبی تجمع به وجود نیاید.
وی اظهار داشت: نکته مهم دیگر آن است که استفاده از ماسک در تمامی جلسات و به‌ویژه رعایت محدودیت ساعت برگزاری نشست کمتر از ٢ساعت نیز الزامی است.همچنین تأکید شده که با استفاده از سامانه ماسک، سلامت خبرنگاران، عوامل اجرایی، نظارتی، حفاظتی و رأی‌دهندگان در جریان فرایند انتخابات صحت‌سنجی شود.
خویش دوست بابیان اینکه  مهم‌ترین عامل انتقال ویروس کرونا، قطرات ریز تنفسی است که به‌وسیله عطسه، سرفه و حتی صحبت کردن از فرد بیمار به سایر افراد منتقل می‌شود گفت: عدم رعایت دستورالعمل‌های مربوطه به‌ویژه عدم استفاده از ماسک و همچنین عدم رعایت فاصله‌گذاری ۱.۵ تا ۲ متری میان افراد، می‌تواند زمینه را برای انتقال ویروس فراهم کند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان بیان کرد: در شرایطی که به‌تازگی پیک چهارم کرونا در کشور کنترل‌شده و با همراهی مردم و به‌ویژه تلاش شبانه‌روزی کادر درمان، موارد ابتلا کاهش‌یافته لازم است پروتکل‌های ابلاغ‌شده از سوی کاندیداها و سایر ارکان برگزاری انتخابات به‌طور کامل رعایت شود تا ضمن انجام‌وظیفه ملی و اجتماعی برای شرکت در انتخابات، حفظ سلامت مردم نیز تأمین شود.
انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
انتخابات1400     پروتکل‌های.بهداشتی     ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >