دبیر ستاد کرونا در جم:
مثبت شدن ۷۴ درصد از تست‌های کرونای شهرستان جم در روز گذشته / میزان استفاده از ماسک در شهرستان ۶۳ درصد است

7 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در شهرستان جم از مثبت شدن ۷۴ درصد از تست‌های کرونای این شهرستان در روز گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در نشست ستاد کرونای شهرستان جم اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد ۳۸۷۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا به وسیله کیت‌های تشخیص در جم شناسایی شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش روند شیوع کرونا در شهرستان بوده‌ایم که با توجه به رنگ قرمز شهرستان‌های هم‌جوار، هشدارهای لازم را داده بوده‌ایم و از روز پنج‌شنبه ۲۷ خردادماه، شهرستان از زرد به نارنجی تغییر رنگ داد.
قاسمی افزود: در هفته گذشته به‌طور متوسط روزانه ۲ الی ۳ نفر بیمار جدید به موارد بستری بیمارستان توحید جم اضافه‌شده است.
وی با اشاره به مثبت شدن ۷۴ درصد از تست‌های کرونا در روز گذشته خاطرنشان کرد: از ۶۲ تست گرفته‌شده در روز گذشته (شنبه پنجم تیرماه ۱۴۰۰)، تعداد ۴۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شد.
دبیر ستاد کرونا در جم افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد ۳۸۷۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا به وسیله کیت‌های تشخیص در جم شناسایی شده‌اند.
قاسمی بابیان اینکه متأسفانه آمار استفاده از ماسک در شهرستان جم به ۶۳ درصد رسیده است که بسیار نگران‌کننده است گفت: خوشبختانه در دو ماه اخیر فوتی بر اثر کرونا نداشته‌ایم و تاکنون ۴۱ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در شهرستان، جان خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 2932 دوز واکسن در شهرستان جم تزریق‌شده است افزود: تعداد ۲۰۲۰ نفر دوز اول را دریافت کرده‌اند و 912 نفر نیز هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.
قاسمی گفت: تمامی جمعیت بالای ۷۰ سال به بالای ساکن در شهرستان جم که متقاضی دریافت واکسن بوده‌اند، حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز در حال تزریق دوز دوم واکسن برای این گروه هستیم.
وی یادآور شد: واکسیناسیون مهم‌ترین راه پیشگیری از ویروس کرونا است و تا زمان واکسینه شدن جامعه، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عمل به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت از دیگر راه‌های کنترل این بیماری است.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     ستاد.کرونا     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   7 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >