دبیر ستاد کرونای شهرستان عسلویه:
افزایش دو برابری مبتلایان به کرونا در عسلویه نسبت به سال گذشته/ عسلویه بیش از ۴۰ روز در سال ۱۴۰۰ در وضعیت قرمز کرونایی بوده است

9 تير 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: تعداد مبتلایان شهرستان عسلویه در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ تاکنون نزدیک به ۲ برابر کل مبتلایان تا پایان اسفند ۹۹ بوده است.

جاسم زارعی عادی انگاری را عامل تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهرستان عسلویه دانست و اضافه کرد: متأسفانه هر زمان شرایط رو بهبود بوده، عادی انگاری شرایط و عدم توجه به توصیه‌های بهداشتی باعث افزایش آمار مبتلایان شده است.
زارعی اذعان داشت: آمار بستری‌ها روزانه کرونایی در شهرستان عسلویه در ۴ ماهه پایانی سال ۹۹ وضعیت خیلی خوبی داشته به‌گونه‌ای که آمار صفر و یک بوده اما از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۴۰ روز در وضعیت قرمز بوده‌ایم.
وی تصریح کرد: همه تلاش ما رهگیری حداکثری موارد مثبت بوده است اما عادی انگاری‌ها، اصرار بر برگزاری مراسمات، دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی و... باعث افزایش آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها شده است.
زارعی استقبال سالمندان از واکسیناسیون در شهرستان عسلویه را ضعیف دانست و اظهار داشت: از شروع واکسیناسیون عمومی گروه‌های هدف تاکنون در کل شهرستان تنها ۳۱٫۴ درصد از سالمندان واکسن دریافت کرده‌اند که این امر نیاز به فرهنگ‌سازی، تشویق و ترغیب سالمندان به تزریق واکسن توسط سفیران سلامت خانواده، رابطین محله، فرهنگیان، نخبگان، ائمه جمعه و جماعات و اصحاب قلم و رسانه اعم از روابط عمومی ادارات، نهادها، شرکت‌ها و دیگر سایت‌ها و کانال‌ها در جهت افزایش ایمنی بدن در برابر ابتلا به کووید ۱۹ است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جلسه ستاد کرونای شهرستان با حضور فرماندار عسلویه به عنوان رئیس ستاد کرونا، رئیس شبکه بهداشت و درمان به عنوان دبیر و سایر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری عسلویه برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     امنیت.غذایی     کرونا     کووید19     جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   9 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >