در ادامه فاز سوم مطالعه بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا؛
تزریق دوز دوم واکسن کووایران برکت در بوشهر در حال انجام است/ گزارش تصویری

20 تير 1400
دبیر کمیته اجرایی تست انسانی واکسن کوو ایران برکت در بوشهر گفت: در ادامه فاز سوم مطالعه بالینی اولین واکسن ایرانی کرونا، تزریق دوز دوم واکسن کووایران برکت، در استان بوشهر به داوطلبان در حال انجام است.

دکتر امیرحسین دارابی اظهار داشت: واکسن کووایران برکت به هزار و ۵۰۰ نفر در نوبت اول فاز سوم مطالعه بالینی این واکسن در استان بوشهر تزریق شده است.
وی تصریح کرد: در نوبت دوم این طرح مطالعاتی که تا ۲۷ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه دارد نیز هزار و ۵۰۰ نفری که دوز اول را دریافت کرده‌اند با آنها تماس گرفته می‌شود و دوز دوم این واکسن تزریق می‌شود.
مجری طرح آزمایشی واکسن ایرانی برکت در استان بوشهر گفت: فاز سوم طرح ملی واکسن ایرانی برکت با تزریق به نخستین گروه از داوطلبان شرکت در این طرح تحقیقاتی، در روز ۱۵ خردادماه ۱۴۰۰، به شکل رسمی آغاز شد.
وی با ابزار تشکر از استقبال داوطلبان این طرح ملی ادامه داد: نخستین گروه از داوطلبان روز ۱۳ خردادماه با حضور در محل اجرای طرح و انجام آزمایش‌های لازم و تکمیل فرم‌های ثبت‌نام نسبت به مراحل اجرای طرح آموزش‌های لازم را دریافت نمودند.
دکتر دارابی افزود: با آماده سازی فضای مناسب و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم، مجموعه کلاس‌های زنده‌یاد دکتر سید علی طبیب واقع در سایت مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به عنوان محل اجرای این طرح ملی در نظر گرفته‌شده است.
 دبیر کمیته اجرایی تست انسانی فاز سوم کار آزمایی بالینی برکت در استان بوشهر گفت: مطالعه جدا از سند ملی واکسیناسیون و واکسیناسیونی است که هم‌اکنون در استان و در گروه‌های سنی مختلف از طریق سامانه اعلام و ثبت‌نام می‌شود.

انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
فاز.سوم     واکسن     کووایران.برکت     دکتر.امیرحسین.دارابی    

تاریخ بروز رسانی:   20 تير 1400

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >