معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛
قرار گرفتن دو تن از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در میان دانشمندان یک درصد برتر جهان

20 تير 1400
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از قرار گرفتن دو تن از پژوهشگران این دانشگاه در میان دانشمندان یک درصد برتر جهان خبر داد.

دکتر غلامرضا خمیسی‌پور اظهار داشت: پروفسور ایرج نبی پور و دکتر محمدجواد حاجی پور در زمره دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: نظام رتبه‌بندی ESI، از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی انتشارات نمایه شده در پایگاه Clarivate Analytics یا همان ISI است که مقالات را بر اساس تعداد استناد دریافت شده در بازه زمانی مشخص نسبت به مقالات هم موضوع خود رتبه‌بندی می‌کند.
دکتر خمیسی‌پور افزود: بر اساس نتایج این رتبه‌بندی در ماه می ۲۰۲۱، دو تن از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جمع دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: پروفسور ایرج نبی پور، فوق تخصص غدد درون‌ریز و متابولیسم، ۲۶۷ مقاله نمایه شده در پایگاه Clarivate Analytics را تاکنون به چاپ رسانده که از این میان، ۵ مقاله به عنوان مقالات پر استناد معرفی‌شده‌اند.
دکتر خمیسی‌پور افزود: دکتر محمدجواد حاجی پور نیز ۴۳ مقاله نمایه شده در پایگاه Clarivate Analytics منتشر کرده که از این میان، یک مورد به عنوان مقاله پر استناد معرفی‌شده است.
وی یادآور شد: در چند سال اخیر با رشد کمی انتشارات اعضای هیئت‌علمی و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مواجه بوده‌ایم که هم‌اکنون افزایش کیفیت این انتشارات و دریافت روزافزون ارجاعات به مقالات منتشرشده، نوید ارتقای کیفی پژوهش‌های صورت گرفته را می‌دهد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده امیدواریم در آینده تعداد بیشتری از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در لیست‌های معتبر جهانی مطرح شوند.

انتهای پیام/ا.ص ۲۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دانشمندان.برتر.جهان     پژوهشگران.بوشهری     معاون.تحقیقات     دکتر.غلامرضا.خمیسی‌پور     معاونت.تحقیقات    

تاریخ بروز رسانی:   20 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >