رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر:
خصوصیت بارز استفاده از واکسن، کاهش شدت بیماری می‌باشد

28 تير 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت گفت: خصوصیت بارز استفاده از واکسن کاهش شدت و احتمال انتقال بیماری بوده است.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: به علت شرایط قرمز و خطر استان‌های جنوبی وزارت بهداشت در بحث واکسیناسیون نگاه ویژه‌‍‌‌‌ای به آن‌ها دارد و هر هفته سهمیه‌ای جداگانه وارد استان‌ شده که بین شهرستان‌ها تقسیم می‌شود.
وی افزود: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده واکسیناسیون گروه سنی 60 سال در حال تکمیل شدن بوده و از روز دوشنبه 28 تیر ماه واکسیناسیون گروه سنی 50 سال به بالا در استان شروع خواهد شد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: این افراد منتظر پیامک باشند و از مراجعه مستقیم به مراکز تزریق واکسن خودداری کنند چون باعث تجمع و شلوغی در این مراکز می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر خاطر نشان کرد: برای اطمینان از اینکه نام افراد در سامانه جامع سلامت ثبت شده است یا نه می توانند به مراکز خدمات جامع سلامت منطقه خود رجوع کنند و نگران از جا ماندن تزریق نباشند چون در انتها فراخوان زده خواهد شد.
دکتر کشمیری تصریح کرد: با توجه به نوع اقلیم و هوای گرم و مرطوب ، بسته بودن درب و پنجره و تجمع در اتاق میزان ابتلا در استان افزایشی بوده و به این علت در طی روزهای اخیر آمار مرگ و میر نسبت به جمعیت بالا رفته است.
وی با بیان پوشش خوب برنامه واکسیناسیون در اکثر شهرستان‌های استان گفت: متاسفانه چند شهرستان از جمله عسلویه در رده سنی سالمندان و هچنین در حال حاضر برای گروه 50تا 60 سال میزان مشارکت کمتری نسبت به سایر شهرستان‌ها داشته است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در مورد سوش دلتا (ویروس نوع هندی) خاطر نشان کرد: سرعت انتشاراین نوع سوش 60 درصد از ویروس انگلیسی سریعتر بوده به نحوی که جوانان و حتی کودکان را بیشتر درگیر می‌کند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: با این سوش جدید ( نوع دلتا) در استان شاهد افزایش موارد ابتلا در سنین جوانان نسبت به سوش‌های دیگرهستیم.
دکتر کشمیری اظهار کرد: بیماری کرونا مشترک بین دام و انسان‌هاست که بعضی از حیوانات دچار این بیماری می‌شوند خصوصا حیوانات خانگی از جمله  سگ و گربه می توانند ناقل کرونا باشند.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کرونا.دلتا     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.سعید.کشمیری    

تاریخ بروز رسانی:   28 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >