رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر:
حداکثر ظرفیت بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و هسته‌ای جهت بیماران کرونایی به‌کارگیری شده است

10 امرداد 1400
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر از تجهیز و راه‌اندازی فوری سومین بخش بستری کووید ۱۹ در بیمارستان شهدای هسته‌ای و به‌کارگیری حداکثر ظرفیت بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و هسته‌ای خبر داد.

دکتر عاطفه اسفندیاری در گفت‌وگو با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر با اشاره به افزایش چشمگیر بیماران مبتلا به کووید ۱۹ با علائم شدید گفت: استان بوشهر به زودی در وضعیت بحرانی قرار خواهد گرفت.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر تصریح کرد: سومین بخش بستری نیز با ظرفیت ۱۶ تخت در بیمارستان شهدای هسته‌ای شروع به فعالیت کرد.
وی عنوان کرد: در پی کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، متأسفانه در روزهای اخیر شاهد گسترش بیماری کووید ۱۹ در استان بوشهر هستیم به‌گونه‌ای که ظرفیت بخش‌هایی که پیش از این برای مقابله با کووید ۱۹ می‌پرداخت تکمیل شده و بنا به تصمیم ستاد مقابله با کرونا بخش جدیدی برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ با ظرفیت ۱۶ تخت، ۱۶ ونتیلاتور ۱۶ مانیتور و تمام امکانات سرمایشی و گرمایشی در روز پنجشنبه مورخ ۲۳ تیر ماه سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی شد.
وی با اشاره به گسترش نوع جدید ویروس کووید ۱۹ که به وضوح سرایت بیشتر و با علائم شدیدتر از سویش قبلی است، گفت: علاوه بر اضافه کردن بخش در بیمارستان شهدای هسته‌ای اکثر بخش‌های بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نیز تا حد امکان به بخش کووید ۱۹ اختصاص داده شده است.
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: در حال حاضر بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و هسته‌ای در حالت آماده‌باش کامل جهت خدمت‌رسانی به هم استانی‌های عزیز می‌باشند.
وی بیان کرد: با توجه به سرعت انتشار و همچنین درگیری سریع‌تر و وسیع‌تر این ویروس از مردم درخواست می‌شود که شرایط بحرانی پیش رو را درک کرده و با رعایت موازین بهداشتی و پرهیز از تجمع و دورهمی، کادر درمان را حمایت کنند.

انتهای پیام / ر.ک ۴۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهدای.هسته‌ای     بیمارستان.خلیج.فارس     بیمارستان.بوشهر     سومین.بخش.کرونا     دکتر.عاطفه.اسفندیاری    

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >