رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
تزریق واکسن در جم از مرز ۸۰۰۰ دوز گذشت / ۱۶٫۳ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال شهرستان جم نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کردند

10 امرداد 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خبر داد: تاکنون تعداد ۸ هزار و ۳۵۴ دوز واکسن در شهرستان جم تزریق شده است که ۷ هزار و ۲۱۶ در نوبت اول و هزار و 138 نفر نیز نوبت دوم واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در شهرستان جم اظهار داشت: هم‌اکنون سه مرکز واکسیناسیون در شهرهای جم و ریز و روستای کوری حیاتی با مشارکت مستقیم ۹۰ نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان جم فعال است و گروه‌های هدف در برابر ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.
قاسمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون گروه سنی ۴۵ سال به بالا در شهرستان فراخوانی و واکسینه می‌شوند افزود: افرادی که در مراکز بهداشتی دارای پرونده بهداشتی می‌باشند با ثبت‌نام در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir، نوبت واکسن خود را دریافت کرده یا از سوی مراکز بهداشتی و درمانی فراخوانی می‌شوند.
وی از واکسینه شدن ۱۶٫۳ درصدی جمعیت بالای ۱۸ سال در نوبت اول خبر داد و افزود: تا تاریخ جمعه ۸ تیرماه ۱۴۰۰ تعداد ۸ هزار دوز واکسن در شهرستان جم تزریق شده است که شامل گروه‌های هدف نظیر بهداشت و درمان، بیماران خاص، گروه‌های سنی و ... است.
وی در ادامه افزود: تاکنون ۷ هزار و ۲۱۶ نفر در سطح شهرستان در نوبت اول واکسینه شدند و هزار و ۱۳۸ نفر نیز نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
قاسمی با دعوت از گروه‌های هدف برای دریافت واکسن کرونا در اولین فرصت، خاطرنشان کرد: گروه‌های سنی ۴۵ سال به بالا پس از دریافت پیام، تماس تلفنی یا فراخوان‌های عمومی با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، واکسن خود را دریافت کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰٫۳ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال شهرستان جم نوبت اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند گفت: همچنین ۶۸٫۴ درصد از جمعیت ۵۰ تا ۶۰ سال و ۲۵٫۸ درصد از جمعیت ۴۵ تا ۵۰ سال شهرستان جم در برابر ویروس کرونا واکسینه شدند.
وی با تأکید بر اینکه واکسیناسیون مهم‌ترین راه پیشگیری از کرونا است افزود: با واکسیناسیون شاهد کاهش مرگ‌ومیر و بستری‌های حاد در سطح بیمارستان‌ها خواهیم بود.
دبیر ستاد کرونای شهرستان جم تأکید کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان جم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در اولویت است.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     واکسیناسیون     واکسن.کرونا     احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >