سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
بازدید از ۵۷۰۵ واحد صنفی شهرستان تنگستان در سال جاری

11 امرداد 1400
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: با توجه به مخاطرات موجود در رابطه با ابتلا به بیماری کرونا در صنوف مختلف، ۵ هزار و ۷۰۵ بازدید از صنوف مختلف در تنگستان صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی بیان داشت: کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تنگستان خود را ملزم به صیانت از سلامت عمومی می‌دانند و در این راستا همگام با سایر پرسنل شبکه بهداشت و درمان در این جهت گام بر می‌دارند.
وی ادامه داد: مراکز غذایی و اماکن عمومی از جمله محل‌هایی است که به صورت مستمر مورد بازدید کارشناسان محیطی این شبکه قرار می‌گیرد که در این میان ۴ هزار و ۵۱۱ بازدید از صنوف عرضه مواد غذایی و هزار و ۱۹۴ بازدید از اماکن عمومی صورت گرفته است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: هرگونه عمل مخاطره‌آمیزی که سلامت مردم را تهدید کند با برخورد قانونی این شبکه روبرو خواهد شد، بنابراین در این راستا ۶۷ واحد صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی و ۹۱ واحد صنفی نیز پلمب گردیده است.
مهندس زنده بودی اظهار داشت: در بازدیدهای صورت گرفته در سطح شهرستان تنگستان ۴۶۶ کیلوگرم انواع اجناس تاریخ‌مصرف گذشته از صنوف عرضه مواد غذایی جمع‌آوری و معدوم شده است.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان خاطرنشان کرد: آب و نان دو مقوله مهم در چرخه مواد غذایی محسوب می‌شوند، بنابراین در جهت اطمینان از سلامت این دو ماده غذایی، ۷۸۲۰ کلرسنجی انجام و ۵۳۵ نمونه آب و ۳۱۵ نمونه نان در سال جاری تهیه و آزمایش‌های لازم بر روی آنها صورت پذیرفته است.
انتهای پیام / ن.ا ۳۰۱۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بازدید     کرونا     مهندس.ایرج.زنده‌بودی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   11 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >