سرپرست بیمارستان کنگان:
تعیین تکلیف مراجعین به اورژانس تابع قوانین وزارت بهداشت است/ ۴۲ متخصص و ۷ پزشک عمومی در بیمارستان کنگان خدمت می‌کنند

13 امرداد 1400
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان بابیان اینکه ۴۲ متخصص و ۷ پزشک عمومی در بیمارستان کنگان خدمت می‌کنند گفت: تعیین تکلیف مراجعین به اورژانس تابع قوانین وزارت بهداشت است.

دکتر صادق مختارپور اظهار داشت: بیشترین دغدغه‌ مردم در حوزه درمان عمدتاً شامل دو مبحث یکی خدمات و دیگری امکانات و خدمات شامل مسائلی مانند تمیزی بیمارستان و نگهبانی، ویزیت پزشکان و جذب پزشکان است.
وی اضافه کرد: پزشکان به دو صورت طرحی یا در قالب قراردادی با بیمارستان‌ها همکاری می‌کنند.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در خصوص برخی سؤالات مبنی بر اینکه چرا برخی مراجعین به اورژانس با تأخیر بیشتری تعیین تکلیف می‌شوند، گفت: فلسفه وجودی اورژانس برای بیمارانی است که با شرایط حاد و خاص به این مکان مراجعه می‌کنند و باید هرچه سریع‌تر خدمات درمانی دریافت کنند.
دکتر مختارپور ادامه داد: در هیچ بیمارستانی (هم‌سطح بیمارستان کنگان)، پزشک به صورت ۲۴ ساعته در بیمارستان حضور ندارد که بتواند در همان لحظه ورود مراجعه‌کننده، وی را ویزیت کند.
وی افزود: در مواردی که پزشک، مقیم بیمارستان باشد آن هم فقط در رشته‌های خاصی مثل بیهوشی و طب اورژانس، گاهی داخلی، اطفال یا زنان، می‌تواند به شکل ۲۴ ساعته آماده به خدمت باشد، ولی اینکه مثلاً جراح مغز و اعصاب به شکل تمام وقت در اورژانس حضور داشته باشد و به شکل ۲۴ ساعته جهت ویزیت بیماران در حال کار باشد، امکان پذیر نیست و البته در هیچ جای دنیا همچنین چیزی وجود ندارد.
 سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: با این وجود مطالبی که در بالا به آن اشاره شد، همکاران ما تمام سعی خود را انجام می‌دهند تا مراجعینی که وارد اورژانس می‌شوند با اولویت‌بندی میزان حاد بودن مشکلشان، خدمات‌رسانی نمایند.
دکتر مختار پور در ادامه عنوان کرد: مسئله بعد، حاضر شدن پزشک بر بالین بیمار به صورت اورژانسی، نیمه اورژانسی و غیر اورژانس است.
وی گفت: هر بیماری که به اورژانس مراجعه می‌کند زیر ۳۰ دقیقه توسط پزشک ویزیت می‌شود، بیمار نیمه اورژانسی زیر ۲ ساعت ویزیت می‌شود؛ بیمار غیر اورژانسی اگر زیر ۶ ساعت ویزیت شود نیز مانعی ندارد.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: جذب پزشک به صورت قراردادی کاملاً توافقی است، یک پزشک، شهر خود و خانواده خود را رها می‌کند و با میل خود به شهری مثل کنگان می‌آید و به بیمارستان کنگان خدمات می‌دهد.
دکتر مختارپور با اشاره به این مطلب که جذب پزشک به صورت طرحی متفاوت‌تر از قراردادی است، افزود: بیمارستان به دانشگاه علوم پزشکی اعلام نیاز می‌کند و در آن رشته تخصصی، متخصص به بیمارستان اختصاص داده می‌شود و پس از پایان طرح، پزشک از آن بیمارستان می‌رود.
وی یادآور شد: تخصیص پزشکان طرحی به‌طورمعمول شهریور هر سال انجام می‌شود که شهریورماه سال گذشته بیمارستان کنگان در این زمینه خیلی موفق بوده است و بیشترین میزان متخصص را در میان تمام بیمارستان‌های استان را جذب کرده است.
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: هم‌اکنون به جز متخصص گوش و حلق و بینی، تقریباً همه رشته‌های تخصصی در این مرکز درمانی وجود دارد که البته با توجه به اعلام نیازی که به دانشگاه شده، ان‌شاءالله تا شهریورماه (متخصص گوش و حلق و بینی) نیز جذب خواهد شد.
دکتر مختارپور گفت: بیمارستان کنگان هم‌اکنون ۴۲ متخصص و ۷ پزشک عمومی، دو دندان‌پزشک و یک کارشناس تغذیه دارد. سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان عنوان کرد: متخصصین این مرکز درمانی شامل ۲ متخصص ارتوپد، ۲ متخصص جراحی عمومی، یک متخصص پوست، مو و زیبایی، یک متخصص بیماری‌های عفونی، ۳ متخصص داخلی، ۳ متخصص قلب، ۲ متخصص بیهوشی، ۴ متخصص اطفال، ۶ متخصص زنان، یک متخصص کلیه و مجاری ادراری، ۳ متخصص مغز و اعصاب، ۴ متخصص طب اورژانس، یک متخصص جراح مغز و اعصاب، یک متخصص چشم، ۲ متخصص اعصاب و روان، ۲ پزشک داروساز، ۲ پزشک رادیولوژیست، ۲ متخصص پاتولوژیست هستند.
انتهای پیام/ م. ص ۴۰۲۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
کرونا     دکتر.صادق.مختارپور     بیمارستان.امام‎‌خمینی(ره)     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >