رییس شبکه بهداشت و درمان جم:
افزایش سه برابری بیماران سرپایی و دو برابری بستری‌ها در هفته اخیر / آمار جان‌باختگان کرونا در جم به ۶۰ نفر رسید

24 امرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان جم خبر داد: در یک هفته اخیر شاهد افزایش سه برابری بیماران سرپایی و دو برابری بستری‌ها در شهرستان جم بوده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در خصوص آخرین وضعیت کرونا در شهرستان جم اظهار داشت: در هفته گذشته تعداد ۴۲۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا توسط کیت‌های آزمایشگاهی شناسایی شد و مجموع موارد شناسایی مبتلایان تاکنون به عدد ۵ هزار و ۸۸۹ نفر در شهرستان رسیده است.
قاسمی بابیان اینکه در هفته‌ای که گذشت شاهد افزایش دو برابری موارد بستری نسبت به دو هفته قبل‌تر بوده‌ایم بیان کرد: تعداد بستری‌های جدید در بخش ایزوله تنفسی بیمارستان توحید جم در دو هفته گذشته از عدد ۲۳ نفر به ۵۰ نفر در هفته قبل رسید.
وی با اینکه شیوع گسترده ویروس کرونا باعث افزایش ۳ برابری بیماران سرپایی شده است افزود: تعداد بیماران سرپایی از ۶۲۴ نفر در دو هفته گذشته به ۲ هزار و ۷۶ نفر در هفته قبل رسید که به بیمارستان توحید و مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان جم مراجعه داشته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در هفته گذشته ۳ نفر با تست مثبت قطعی کرونا در شهرستان فوت کردند تا مجموع جان‌باختگان بر اثر این بیماری به ۶۰ نفر برسد.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در جم بابیان اینکه مردم مهم‌ترین نقش را در کنترل شیوع ویروس کرونا ایفا می‌کنند گفت: در ۵ روز آینده شاهد تشدید محدودیت‌های کرونایی هستیم که امیدواریم با همکاری خوب مردم و اصناف شاهد فروکش کردن سیل ویرانگر کرونا باشیم.
قاسمی با تأکید بر اینکه وضعیت کرونا در شهرستان جم از مرحله هشدار عبور کرده است افزود: واکسیناسیون مؤثرترین راه برای پیشگیری از کروناست و استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات، رعایت فاصله گزاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی همچنان مهم‌ترین اقدامات اساسی در برابر این ویروس است.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     افزایش.بیماران.کرونایی     احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >